Teknoloji

Mobil Platform ile Alışveriş Arttı

GfK araştırma verilerine göre, internet kullanıcılarından 3 kişiden biri, 1 yıl öncesine göre mobil cihazları kullanarak daha fazla internet üzerinden (online) ödeme gerçekleştirdi.

Mobil Platform ile Alışveriş Arttı

GfK' nın 18 yaş ve üzeri 1000 kişiden bilgi alarak hazırladığı "Alışverişçi Raporu''nda, Türkiye’de internet üzerinden alışveriş davranışları sorgulandı.

Buna göre son 6 ayda internet üzerinden en fazla satın alma işlemi yapılan kategorilerin başında %66 ile seyahat ve eğlence geldi.

Satın alım işlemlerinde seyahat ve eğlence kategorisini %55 ile giyim, tüketici elektroniği ve finansal hizmetler takip etti.

Sadece internet üzerinden, son 6 ayda en az satın alınan kategoriler ise %22 ile paketlenmiş yiyecek ve içecek, %23 ile ev temizlik ürünleri oldu.

Araştırmaya katılanların yarısından fazlası da neredeyse ihtiyaçları olan ürünlerin ve hizmetlerin tümü için internetten alışveriş yapabileceğini belirtti. Katılımcılara bir yıl öncesine göre hangi online alışveriş aktivitelerini daha çok yaptıkları sorulduğunda, "internetten ürün araştırıyorum" cevabını verenlerin oranı % 62'yi buldu. Her 3 kişiden biri ise 1 yıl öncesine göre mobil cihazları kullanarak daha fazla internet üzerinden ödeme yaptığını kaydetti.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu