Teknoloji

MWC 2016: Xiaomi Mi 5 müthiş AnTuTu Skoru ile Gündemde!

MWC 2016 kapsamında tanıtımlar tüm hızıyla devam ederken, yeni akıllı telefonların birbiri ile kıyaslanması, AnTuTu Performans Testine tutulması ve aldıkları puanlar konuşulmaya başlandı bile. Bu sabah tanıtımı yapılan ve bizimde duyurduğumuz MWC 2016: Xiaomi Mi 5 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikeri haberimizde, yeni Xiaomi Mi 5' in ne kadar güçlü teknik özelliklerle donatıldığını belirtmiştik.

Gelen haberlerde ise Xiaomi Mi 5, AnTuTu puanlarında LG G5 ve Galaxy S7’ yi geride bıraktığı görülüyor. MWC 2016' nın en büyük sürprizlerinden biri de Xiaomi Mi 5' in bu müthis AnTuTu performansı!

Snapdragon 820 işlemcili (1.85 ve 2.15GHz – 2 versiyon) Xiaomi Mi 5, AnTuTu performans testinden 142,084 puan alarak tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.
Snapdragon 820 işlemcili bir diğer model olan LG G5 AnTuTu performans testinden 133,054 puan aldı.
Galaxy S7 ise (Exynos 8890 çipset) AnTuTu performans testinden 116,668 puan aldı.

AnTuTu Performans Test Sonuçları;

Xiaomi Mi 5 AnTuTu Skor;

Xiaomi Mi 5 Antutu Performans Testi

 

Samsung Galaxy S7 AnTuTu Skor;

Galaxy S7 Antutu Performans Testi

LG G5 AnTuTu Skor;

LG G5 Antutu Performans Testi

Şunu hatırlatmakta fayda görüyoruz; Geçtiğimiz yıllarda akıllı telefon markalarının amiral gemileri 80 bin civarında AnTuTu skorları alıyorları. MWC 2016' da tanıtılan bu 3 amiral gemisi akıllı telefonların AnTuTu Performans Test sonuçları gerçekten müthiş. Bakalım ilerleyen senelerde bu yazımıza atıfta bulunacak mıyız?

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

2 Yorum

  1. Xiaomi galiba bu sefer yaptı yapacağını. Acaba Türkiye’ de ne zaman satışa çıkar. Lg ve Samsung u geçmesi bence müthiş başarı ama kullanımda nasıl olacak görmek lazım…

  2. Ülkemizde satışa ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Firma tarih bilgilerini paylaştığı anda sitemizden bildireceğiz. Takipte kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu