İnternet
Trend

Nevzat Aydın 21 Yıllık Yemeksepeti Ceo’ luğunu bıraktığını açıkladı! İşte Yeni CEO

Reklam

Yemeksepeti kurulduğu 2001 yılından beri sektöre ve internet üzerinden alışverişe (E-Ticaret) yön verdi. Kurucusu, fikir sahibi ve CEO’su Nevzat Aydın artık yerini gençlere bırakmaya karar verdiğini açıklayarak görevinden ayrıldı. Bu sürpriz kararla gözler kimin yemeksepeti.com’ un CEO’ su olacağına çevrildi.

Başarılı işadamı, girişimci Nevzat Aydın sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak CEO görevini bıraktığını açıkladı. Açıklamasında, gençlerin vaktinin geldiğini belirten Aydın, yemeksepeti oluşumunu daha ileri düzeye çıkaracağını düşündüğü, güvendiği ve 2011 yılından beri şirkette çeşitli görevlerde yer alan Mert Baki’ nin göreve getirildiğini kamuoyuna deklare etti.

“Artık aileme ve kendime daha fazla vakit ayırmalıyım” diyerek görevi bırakan Aydın, yeni CEO Mert Baki’ nin görevinde başarılı olacağını düşünüyor. Ülkemizde bir çok aktif kullanıcısı olan ve günlük online yemek siparişinde rakipsiz olan şirketin Nevzat Aydın sonrası yeni atılımlar gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği merak konusu oldu.

Reklam

Nevzat Aydın, Twitter’ dan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim. 🙂 Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevimi artık genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldi. Yemeksepeti 9 bin çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola.”

Nevzat Aydın açıklama
Aydın, duyuruyu kişisel Twitter hesabından yaptı.

Yemeksepeti’nin yeni CEO’su Mert Baki Kimdir?

Yemeksepeti’nde CEO’luk görevini devralacak Mert Baki, Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İTÜ’de Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayıp, devamında da Sabancı Üniversitesi MBA yüksek lisans programını bitirdi.

Florida ve Stanford Üniversitelerinde Business Strategy alanlarında eğitim programlarına katılan Mert Baki, profesyonel iş hayatına ARAMA Danışmanlık’ta başlamış, ardından Migros’ta iş geliştirme alanında farklı görevlerde bulundu.

2011 yılında Yemeksepeti ailesine katıldıktan sonra şirketin tüm yeni projelerinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi sorumluluklarını yürüten Mert Baki, ayrıca Delivery Hero ailesine katılmadan önce Yemeksepeti’nin 10 ülkedeki yurt dışı operasyonlarının sorumluluğunu üstleniyordu.

Son olarak İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mert Baki, Yemek.com, Yemeksepeti Banabi ve Yemeksepeti Mahalle dahil birçok projeye liderlik ederek Yemeksepeti’nin hizmet gamının genişlemesini sağladı.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Mert Baki, evli ve ikiz çocuk babasıdır.

Mert Baki
Mert Baki

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

Reklam
Başa dön tuşu