Teknoloji

Nvidia CES 2015’in Açılışını Gerçekleştirdi

Son zamanlarda CES fuarlarının en yakın takipçileri arasında yer alan ve Tegra ürünleri ailesinin çeşitli modellerini bu fuarda tanıtan Nvidia, Pazar günü gelmesiyle birlikte CES 2015 fuarının açılışını yapan firma oldu. Dikkat edilmesi gereken nokta bu resmi bir açılış değil. Çünkü bugün (Pazartesi) basın toplantısı düzenlenen fuarın yarın açılması beklenirken, pazar günü fuarda sesini yükseltmeye başlayan ve aceleci bir tavır sergileyen Nvidia’nın tüm dikkatleri üzerine çekmeye çalıştığı düşünülüyor.

Nvidia Shield el konsolu ve Tegra 4 yongaseti CES 2013’de tanıtılırken, Tegra K1 yongaseti tanıtımı da CES 2014’de gerçekleşmişti. Düzenlenmesi beklenen CES 2015 fuarında da Tegra yongaseti ailesinin ve Shield serisinin yeni bir üyesini görebiliriz. Yeniliğin yanı sıra Tegra K1 yongasetinin 64-bit Denver versiyonu da öne sürülebilir.

Nvidia CES 2015’in Açılışını Gerçekleştirdi
Nvidia CES 2015’in Açılışını Gerçekleştirdi
Nvidia bekleyenlerin heyecanını daha da artırmak adına fuarda ne tanıtacağı konusunda ağzını oldukça sıkı tutuyor. Bunun yanında Nvidia’nın düzenlediği basın toplantısı Pazar akşamı tüm teknoloji severlerin dikkatini çekmeyi başardı.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu