Samsung

Samsung: Fotoğraf Paylaşımı için Yeni Sosyal Ağ, Waffle

Samsung yeni bir sosyal ağ uygulamasıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Waffle olarak adlandırdığı yeni sosyal paylaşım uygulaması temelinde bir kullanıcının fotoğrafını yayınlaması ve arkadaşlarının da bu fotoğraf etrafında kendi fotoğraflarını veya çizimlerini paylaşarak notlar almasına imkan veriyor. Samsung bünyesinde bulunan, yeni ürünlerin gelişim ve testlerinden sorumlu C-Lab’in bir ürünü olan Waffle, Samsung tarafından gelen bilgilere göre herkesin katıldığı bir hikaye oluşturmak için birden fazla görüş açısını temsil eden yeni ve farklı bir servis sunuyor.

Samsung: Fotoğraf Paylaşımı için Yeni Sosyal Ağ, Waffle

Waffle adı kullanıcıların oluşturduğu görsel ızgaralarından yola çıkılarak verilmiş. Uygulamayla ilgili olarak hazırlanmış tanıtım videosunda bir kişinin arkadaşına doğum günü kutlaması gösteriliyor. Diğer arkadaşlar da kendilerine ayrılmış kareler içinde kendi doğum günü dileklerini iletiyor. Bölmeler teknik açıdan sonsuz sayıda olabiliyor, kullanıcılar bunlar her yöne genişletebiliyor. Böylelikle herkesin katkıda bulunduğu, Samsung’un deyimiyle bir grafiti duvarı oluşturmak mümkün oluyor. Her kullanıcı büyük bir resmin küçük parçalarına katkıda bulunuyor.

Bir örnekte bir kullanıcı duvar üstünde oturmuş bir tavşanın fotoğrafını paylaşıyor. Diğer kullanıcılar da çizimler kullanarak duvarın altını ve gökyüzünü dolduruyor. Samsung’un tanıtıma dair yaptığı açıklamada Waffle’ın kullanıcılara bir başkasının içeriğine kendi bakışlarını katma veya bunun tersini yapma imkanı sunduğu belirtiliyor.

Waffle’ın kullanımında S Pen, yani Samsung’un Galaxy Note cihazlarıyla birlikte gelen kapasitif ekran kalemi büyük bir yer tutuyor gibi görünüyor. Samsung uygulama içinde çizimler yapılması için genellikle bu aracı tercih ediyor. Eğer Samsung bu projede ilerlemeye karar verirse, Waffle’ın diğer Android cihazlarına ve iOS platformuna yıl içinde geldiğini görebiliriz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu