Samsung

Samsung Galaxy Note Edge Ülkemizde de Satışa Sunuldu

Arkada bıraktığımız eylül ayında gerçekleştirilen IFA 2014’te tanıtılan teknolojik ürünler arasında yer alan Galaxy Note 4 Edge’in ülkemizde satışa çıkarılması beklenmiyordu. Ancak mobil kullanıcılarının yoğun talepleri sonucunda harekete geçmesi gerektiğini düşünen Samsung Türkiye, Galaxy Note 4 Edge’in Türkiye’de de satışa çıkmasını sağladı.

Galaxy Note Edge, 22 Aralık 2014 tarihinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak. Başlangıç için piyasada sınırlı sayıda talep bekleniyor. Fakat zamanla ürün talebinin artması doğrultusunda satışa çıkarılan ürün sayısının da artırılması sağlanacak. Kavisli ekrana sahip olan Galaxy Note Edge’in satış fiyatı 2799 TL olarak belirlendi.

Samsung Galaxy Note Edge Ülkemizde de Satışa Sunuldu
Samsung Galaxy Note Edge Ülkemizde de Satışa Sunuldu
Telefonun sistem özellikleri;
5.6 inç sağ kıvrımı da kaplayan ekran, Sağ kıvrımda yer alan 0.2 inçlik bu ekran sayesinde bildirimler, hava durumu, sık kullanılan uygulamaların kısa yolları, kullanıcının attığı adım sayısı, S Health verileri, Yahoo aracılığıyla sağlanan borsa bilgileri görülüyor. Ayrıca Edge ekranında kamera kontrolleri de mümkün kılınmış.

Samsung Galaxy Note Edge üzerinde S Pen yer alıyor. Bu sayede Galaxy Note Edge, Galaxy Note 4’ün tüm kalem işlevlerini kullanabiliyor. Ülkemizde satışa çıkarılacak Galaxy Edge’de Snapdragon 805 yongaset yer alıyor. Beraberinde LTE Cat 6 desteği de mevcut. Bu demek oluyor ki telefon 300 Mbps hızında mobil veri iletişimine imkân sunuyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu