Samsung

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Arasında Ne Fark Var?

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus bugün gerçekleştirilen Samsung Unpacked 2017 ile tanıtıldı. Yeni Galaxy S8 ailesinin iki üyesinin arasında ne fark var?

İki telefon arasındaki farklara geçmeden önce hala Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus hakkında tüm detayları anlattığımız haberimize göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım:
Samsung Galaxy S8 Teknik Özellikleri!

Samsung’ un yeni telefonları Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus, tasarım ve teknik özellikler tarafından karşılaştırıldığında hemen hemen aynı detayları taşıyor. Fakat sadece ekran boyutu ve batarya kapasitesi tarafında farklılıklar var.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Arasında Ne Fark Var?

İki telefonun en dikkat çeken yanı ekranı. Çerçeveleri büyük oranda incelten Samsung, neredeyse tamamen çerçevesiz bir tasarım ortaya çıkarmış.

Samsung Galaxy S8’de ekran 5.8 inçlik QHD+ çözünürlüklü ve HDR destekli Super AMOLED ekran bulunurken Galaxy S8 Plus modelinde aynı ekran 6.2 inç boyutuna çıkıyor. Ayrıca Samsung Galaxy S8 modelinde 3000mAh kapasiteli bataryaya ver verilirken Galaxy S8 Plus’ta 3500mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Bunların dışında iki cihaz arasında bir farklılık yok.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ı birbirinden ayıran en önemli detay fiyatları. Samsung Galaxy S8 modeli Avrupa’da 799 euro fiyatıyla satışa çıkarken Galaxy S8 Plus için fiyat 899 euro olarak belirlenmiş durumda. Bu durumda Galaxy S8’e göre 0.4 inç daha büyük ekran ve 500mAh daha fazla batarya istiyorsanız 100 avro fark ödemeniz gerekecek.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

5 Yorum

  1. Tanıtımı izledim gerçekten sağlam telefon olmuş Galaxy s8 alana hayırlı olsun ne diyelim 🙂

  2. Nabız dan buldum sitenizi, beğendim siteyi daha güncel olmalı ama.
    Konuya gelirsem Samsung gerçekten gövde gösterisi yapmış bakalım Galaxy s8 kullanımda ne verecek en önemlisi o…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu