Samsung

Samsung’tan Tizen’li Telefon Z1, Ocakta Satışta

Yakın zaman önce Tizen mobil işletim sistemi hakkında haberler yeniden teknoloji bloglarında canlanmaya başlamıştı. Bunun asıl sebebinin Samsung’un giriş ve orta seviye kullanımı için üreteceği yeni telefonu Samsung Z1’in, Samsung Tizen işletim sistemiyle gelecek olmasından kaynaklandığı ortaya çıktı. Samsung Z1’in yılbaşından önce teknoloji fuarlarında tanıtılması ve ardından satışa sunulması beklenirken, gecikmeli olarak 18 Ocak 2015’te tanıtılıp, ardından ivedilikle satışa sunulacağı kesinleşmiş durumda.
Giriş seviye akıllı telefon diyebileceğimiz Samsung Z1, SM-Z130H kod adı ile anılıyor.

Tizen İşletim Sistemine Sahip Olacak, Samsung Z1’in Genel Özellikleri Şu Şekilde;
1.2 Ghz Spreadtrum çift çekirdekli işlemci.
512 MB RAM
480×800 ekran çözünürlüğü ve 4 inç ekran.
Cihazın arka kamerası 3.2 MP ve VGA Ön kamera.

Samsung Z1
Samsung Z1 Ocak aında Tizen OS ile birlikte satışta…
Samsung Z1’in bahsedilen özelliklerine bakıldığında, kesinlikle vasatın altında bir telefon olacağını anlamak için kehanete gerek yok. Kore’deki fiyatı kıyaslandığında 200 Türk lirasına tekabül etsede, Türkiye pazarında satılmayacak. Zira telefonun Çin, Hindistan ve Güney Kore dışında satışa sunulmayacağı bildirildi. Ancak telefonu,yurt dışı kaynaklı alışveriş sitelerinden temin etmeniz mümkün.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu