Giyilebilir Teknoloji

Sanal Gerçeklik Ürünlerinden Büyük Gelir Elde Edilmesi Bekleniyor

Teknoloji araştırmacıları tarafından yapılan kapsamlı analizlere göre sanal gerçeklik ürünleri pazarıyla ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.

IDC tarafından ortaya koyulmuş olan AR/VR gönderim kestirimlerine göre VR (sanal gerçeklik) cihazlarının tüm dünyaya sevkiyatı 9.6 milyon rakamlarına kadar ulaşacak. AR (artırılmış sanal gerçeklik) cihazları ise bu kategoride oldukça düşük kaldı. Ancak bu gönderim sayısı sanal gerçeklik pazarının çok seri bir şekilde yükselmeye devam ettiğinin bir göstergesi olarak algılanabilir. İlgili raporda HTC, Samsung, Oculus, Sony gibi teknoloji üreticilerinin VR ürün donanım satışlarından bu sene içerisinde neredeyse 2.3 milyar dolar değerinde gelir elde ihtimalinin söz konusu olduğu belirtiliyor.

İlgili araştırma şirketi tarafından sunulan bir diğer rapora göreyse 2020 yılı geldiğinde ürün sevkiyatlarının yaklaşık olarak 64.8 milyon üniteye kadar yükselme ihtimalinin söz konusu olduğu öngörüldü. Kısa dönem içerisinde daha önce yayınlanmış olan VR raporlarında da yükselişin 60 milyon rakamlarını bulacağı belirtilmekteydi.

Sanal Gerçeklik Ürünlerinden Büyük Gelir Elde Edilmesi Bekleniyor
Sanal Gerçeklik Ürünlerinden Büyük Gelir Elde Edilmesi Bekleniyor!

Şuan içerisinde Samsung ucuz fiyatlarda ve basit kullanım özellikleriyle ön plana çıkan Gear VR ile teknoloji piyasalarında rekabete girmiş durumda. Ancak teknoloji gözlemcilerine göre ilerleyen yıllarda yeni markalarında bu sektörde rekabete dahil olmasıyla birlikte VR ürün sektöründe rekabet konusunda büyük bir kızışma yaşanması ve bu durumun aynı zamanda tedarik zincirine de yansıması bekleniyor. Ayrıca gözlemciler tarafından belirtilen bir diğer unsura göre teknolojik ürün üreticisi firmalar VR bileşenlerini üretmek için büyük bir hazırlık içerisindeler.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu