Sosyal Medya

Whatsapp Ne Kadar Güvenli

Whatsapp’a Yeni Gelen Şifreme Özelliği

Hükümetlerin kullanıcıların gizlilik politikalarını hiçe sayarak cihaz içi bilgilerini öğrenme isteği teknoloji şirketleri ile hükümeti karşı karşıya getirmişti.

Teknoloji şirketleri kullanıcıların bilgilerini korumayı ve gizliliğinin sağlanmasını isterken, hükümetler “vatan bütünlüğüne ve milletlerin bağımsızlığına” zarar verebilecek durumlarda bunun tespit edilmesini istiyor.

McAfee, Whatsapp’a Güvenmiyor

Whatsapp bu konuya ilişkin olarak kullanıcıların gizliliğini korumak amacıyla “utan uça şifreme” özelliğini getirmiş; uygulamada yapılan tüm mesajlaşmaların şirket tarafından korunduğunu iddia etmişti.

Bilgisayar korsanlarının kolaylıkla Whatsapp bünyesindeki mesajlara ulaşabileceğini dile getiren John McAfee, Whatsapp’ın “uçtan uça şifreme” özelliğine güvenmiyor.

Ubergizmo sitesindeki habere göre, Whatsapp’ın bir güvenlik açığının olduğunu söyleyen John McAfee, Android platformundaki uygulamaların güvenlik açısından zafiyeti olduğunu söylüyor.

Google, Android, Whatsapp üçgenindeki çevresindeki güvenlik zafiyetleri için bir teklifte bulunan John McAfee, şirketlerin yardım istemesi halinde ücretsiz olarak güvenlik açığını giderebileceğini ifade ediyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

  1. Whatsapp ın ne kadar güvenli olup olmadığı çok tartışmalı bir konu bana kalırsa güvensiz ama hepimiz kullanıyoruz 🙂 enteresan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu