Sosyal Medya

Whatsapp Uygulaması Artık Bilgisayarlarda!

Belkide akıllı telefonu olan hemen herkesin kullandığı Whatsapp artık bilgisayarlarımıza da geldi. Geçtiğimiz günlerde Whatsapp‘ ın yeni duyurduğu özelliklerden bahsetmiştik. Şimdi de bu çok kullanışlı olan uygulamayı artık bilgisayarlarımızda kullanabileceğimiz. Aslına bakarsanız bilgisayarlarda zaten Whatsapp uygulamasını kullanabiliyorduk.

Ancak sadece mesaj ve dosya gönderim konusunda Whatsapp Web uygulamasını kullanıyorduk. Bilgisayarlar için yayınlanan bu özel uygulama sayesinde ilerleyen günlerde Whatsapp üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yapılabilecek.

Whatsapp Uygulaması Artık Bilgisayarlarda!

Whatsapp bu sabah; Windows 8, Windows 10 ve Mac OS X 10.9 (Mavericks) ve üstü sürüm işletim sistemleri için kendi uygulamasını yayınladı. Yayınlanan bu uygulama ile birlikte kullanıcıların ayrıca Whatsapp Web’i kullanmalarına gerek kalmadan, sadece bu yeni uygulamasını indirerek de kullanıcılar bilgisayar başında çalışmalarını sürdürebilecek.

TARAYICI ZORUNLULUĞUNUZ YOK

Whatsapp’ın uygulamasının bilgisayarlara gelmesiyle birlikte artık tarayıcı kullanma zorunluluğu da kalmadı; Çünkü uygulama arka planda çalışacağı için bu uygulama için tarayıcı kullanmanıza gerek yok.

PEKİ WHATSAPP UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Bu yeni uygulama şu an Windows 8’in altı Windows sürümlerinde çalışmıyor. Yeni sürüm Windows ve Mac OS kullananların Whatsapp Web’de olduğu gibi QR kodunu taratmaları gerekiyor. Böylece Whatsapp’a giriş yaptığınızda bildirimler de aynen diğer uygulamalarda olduğu gibi ekranın sağ alt bölümünde görülebilecek.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu