Sosyal Medya

Youtube Videolara “Atlanamayan Reklamlar” Geliyor!

Google’ ın ve dünyanın en çok takip edilen video servisi YouTube’ dan iki yeni haber var. Eğer video servisini daha çok akıllı telefon yada tabletinizden ziyaret ediyorsanız bu haber ilginizi daha da çok çekebilir. Youtube reklamları için “atlanamayan reklam” özelliği mobil cihazlar için gelecek. Söz konusu reklamlar, video başlangıcından 5 saniye sonra geçilebiliyorken yeni özellikle beraber hiç atlanamayacak. Eğer akıllı telefon yada tabletinizden devamlı video seyrediyorsanız bu özellik biraz canınızı sıkacaktır. Bu özelliğin reklam verenlere daha iyi hizmet verebilmek için olduğunu da unutmayalım.

HEDEF MOBİL

Aslında “atlanamayan reklam” özelliğinin esas hedefi mobil kullanıcılar. Akıllı telefon ve tablet kullanımının artarak devam etmesi Google’ un bu yönde değişikliklere gitmesine neden oluyor. Günden güne artan mobil arama sonuçları nedeniyle önceki aylarda Google, mobil dostu olmayan internet sitelerini uyarmış, sıralama kaybı yaşamamaları için sitelerini mobil uyumlu hale getirmelerini tavsiye etmişti. Gelinen noktada ise mobil aramaların masaüstü aramalarının önüne geçtiği görülüyor. Youtube video servisinin de bundan yola çıkarak “atlanamayan reklam” stratejisi geliştirdiğini söyleyebiliriz.

Youtube Premium Hesap ile Reklamlardan Kurtulma

AKILLI ÖNERİLER

Yazımızın en başında bahsettiğimiz gibi Youtube’ dan iki haberimiz var. İkinci haberimiz ise Youtube mobil uygulamasının hem Android hem de iOS işletim sistemi için getireceği akıllı öneriler. Hazırlanan yeni tasarımla birlikte uygulama ana sayfası takip ettiğiniz kanallardan videoları seçerek ön plana çıkarmayı hedefliyor. Tabii burada sizin sıklıkla izlediğiniz videolara göre öneriler getireceği için tamamen izleme alışkanlıklarımızı ön planda tutacak.

Tüm bu özelliklerin Mayıs ayı içerisinde ortaya çıkacağı belirtiliyor.

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu