MobilTeknoloji

ZTE Blade V6 Türkiye Satışları Başladı

ZTE tarafından üretilen akıllı telefon modeli Blade V6’nın Türkiye genelinde satışa çıkarıldığı geçtiğimiz gün itibariyle duyuruldu. ZTE’nin piyasaya sürdüğü bu son cihaz 6.8 mm kalınlığında. Bir süre önce Latin Amerika çevresinde ve Avrupa’da satılmaktaydı. Türkiye’de 849 TL’den başlayan fiyat etiketleriyle satılacak.

Elektroniğe yoğun ilgi gösteren ülkelerden bir tanesi olan Türkiye pazarının firmaları adına çok önemli olduğunu vurgulayan “ZTE Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Sungur Özkan” ZTE markası olarak Türkiye elektronik pazarına çıkmanın heyecanını yaşadıklarını vurguladı. Sungur, Blade V6 akıllı telefon modelinin dünya genelinde 20 milyondan fazla satıldığını belirtirken Türkiye’de satışa çıkardıkları ilk akıllı telefon modeli olduğunu da söyledi. Sungur ilerleyen dönemlerde de işbirliğinin devam etmesi ümidiyle çalıştıklarını söylerken bir sonraki dönem akıllı cihaz piyasasına sürmeyi hedefledikleri modellerin “ZTE Blade V7, Axon ve Nubia " olduğunu belirtti.

Blade V6 Özellikleri

2GB RAM desteği bulunan Blade V6’da 2.5D 5 inç ekrana ve dört çekirdekli 64 bit işlemciye sahip. Güçlü 2200 mAh bataryasıyla birlikte kullanıcılarına telefonlarını 1 gün kullanabileceklerini vadeden Blade V6, 5MP ön ve 13MP arka kameraya sahip.

Klas tasarımıyla dikkat çekmeyi hedefleyen bu cihazda kavisli tasarım özelliği ve metal yekpare kasa özelliği de bulunmakta. Android 5.0.2 işletim sistemiyle paketinden çıkacak.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu