Android Oreo 8.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Google' ın geliştiriciler için yakın zamanda yayınladığı yeni Android P sürümü henüz hazırlık aşamasındayken, Android Oreo 8.0 güncellemesi henüz amiral gemiler dediğimiz telefonlarda görünür değil. Samsung firmasının yakın zamanda yaptığı açıklamaya göre Note 8 Mart ayı sonunda yani 30 Mart' ta Android Oreo güncellemesi alacak. Güncelleme akıllı telefonlara dağıtılmaya başlandığında Android Oreo 8.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır bilmiyorsanız aşağıdaki haberimize bir göz atın.

Android Oreo 8.0

Paylaş

Android Oreo 8.0 güncellemesi 2018 yılının ilk aylarında farklı marka ve modellerdeki telefonlara ardı ardına gelmeye devam ediyor. Peki, Android Oreo 8.0 güncellemesi nasıl yapılır? İşte detaylar Android güncelleme rehberimizde.

Oreo 8.0 Android’in donanımsal anlamda gelişmiş özelliklere sahip telefonlar için hazırlanmış en güncel sürümü. Bu nedenle orta segment ve aşağı düzeyde yer alan birçok telefon için sunulmayacak.

Note 8 Oreo güncellemesini 30 mart tarihinde, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge 13 Nisan’da Android 8.0 Oreo güncellemesi alacak. Şirketin orta-üst segmentli telefonlarından Galaxy A3 (2017), Galaxy A5 (2017) ve Galaxy A7 (2017) ise 25 Mayıs’ta Android 8.0 Oreo’yu alacak.

Android Oreo 8.0 Güncelleme Nasıl Yapılır?

Wi-fi bağlantısını kurduktan sonra telefonu Oreo 8.0 sürümüne yükseltmek için bildirim alanına düşen güncelleme uyarısına tıklamak ya da ayarlar kısmında güncelleme menüsüne girmek yeterlidir. Ardından yapacaklarınız; güncelle butonuna tıklamak, karşılaşılan uyarıları okuyup onaylamaktan ibarettir. Ardından telefon geriye kalan işlemleri otomatik olarak tamamlayacaktır.

Android Oreo 8.0 Sürümüne Güncellemeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Android Oreo

Kaynak: multidots.com

Android sürümü yükseltilirken telefonun kesinlikle kapanmaması gerektiği için şarjı full olmalıdır.

Güncelleme yaparken oluşabilecek çökmelere karşın fotoğraflar, telefon rehberi, notlar,  belgeler, müzikler vb. türde önemli dosyalar kesinlikle bulut veya harici ortamlara yedeklenmelidir.

Güncellemeden sonra karşılaşılan çeşitli hatalar sebebiyle Android’in bazı sürümleri ter telefon modeli için tamamen memnun edici olmayabiliyor. Bu nedenle güncelleme ardından kritik donanım ve yazılım hatalarıyla karşılaşmamak için telefonun marka ve modeli göz önünde bulundurularak teknoloji platformları üzerinde araştırma yapılmalı ve uzman tavsiyesi alınmalıdır.

Yeni bir Android sürümüne geçmeden önce telefonunuzun özelliklerini belirterek teknoloji ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.
Takip Et
  1. Hasan dedi ki:

    Vestel Z 10 oreo 8.0 la güncellenebilir mi. Nelere dikkat etmeliyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir