Tab Snooze Sekme Trafiğini Azaltıyor

Chrome Tab Snooze

Paylaş

Bilgisayar başında internet trafiğimiz yoğun geçiyorsa haliyle birçok sekmeyi de açık tutmamız gerekebilir. Hatta bazı durumlarda açtığımız sekmelerin yoğunluğundan dolayı sekme simgesinin dışında sekmelerin isimlerini bile göremeyiz. Birbirine karışan sekmeler arasında şuan ihtiyaç duyduğumuzu bulmaya çalışırken yerine getirmemiz gereken işe odaklanmamız da haliyle mümkün olmaz. Fakat bu sıkıntının tarih olmasını sağlayacak mevcut bir çözüm yöntemi bulunuyor. Tab Snooze sayesinde Chrome’da açık sekmeleri kapatmadan saklayabiliyoruz. Bu durum daha önce ihtiyacımız olduğu için arayarak zaman harcadığımız sekmeleri kaybetmememizi sağlıyor.

Tab Snooze eğer yeni bir sürümü gelmezse şuan için sadece Chrome’a özel hazırlandı. Bu eklenti tarayıcının üzerinde yoğunlaşan sekme trafiğini azaltma görevi üstleniyor. Tab Snooze aracılığıyla şuan için işinize yaramayacak fakat belirli bir süre sonra ihtiyaç duyacağınız sekmeleri kapatmadan saklayabiliyorsunuz. Kişisel tercihlerinize göre sakladığınız sekmeleri dilediğiniz zaman açabilirsiniz.

Chrome, Tab Snooze eklentisi sekme Trafiğini Azaltıyor!

Chrome, Tab Snooze eklentisi sekme Trafiğini Azaltıyor!


Bilgisayarınızı hem görsel olarak hem de performans yönünden huzura kavuşturmak istiyorsanız bu konuda imdadınıza Tab Snooze eklentisi oldukça işinize yarayacak. Sekmelerin sürekli yukarıda açık durmaması bilgisayarın yalnızca görüntü yönünden düzenlemesini sağlamaz. Aynı zamanda fazla sekme açık olmadığı için sistem tarafından RAM kullanımı azalmış olur. Tab Snooze uygulamasına erişim sağlayabilmek için bu linki takip edin.

[button url=”http://www.androidegel.com/?s=Chrome” target=”_blank or” style=”cyan” size=”medium”] Diğer Chrome haberleri için tıklayın… [/button]

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir