Teknoloji

Chrome Yavaş mı Çalışıyor?

Reklam

Son zamanlarda hızlı olması ile ön plana çıkan Chrome hakkında şikayetler artış göstermeye başladı. Google’ a bu konuda geri bildirimde bulunan chrome kullanıcıları yaşanan sorunlardan dolayı firmayı topa tutuyorlar. Bu problemleri yaşayanların hemen hemen tamamının Windows kullanıcısı olması da sorunu ayrı bir boyuta taşımakta.

Bu sorunu yaşayanların Chrome tarayıcısının yavaşlamış olmasından, kapatma uyarısı vermesinden ve sebepsiz yere kilitlendiğinden bahsetmeleri dikkat çekiyor. Diğer tarayıcılara göre daha fazla ram kullandığını bildiğimiz Chrome’ un diğerlerinden en ayırt edilen özelliği ise hızlı olmasıydı. Fakat bahsettiğimiz gibi yavaşlama problemlerinin artmasından dolayı bu özelliğini de kaybetmek üzere olduğu gözüküyor.

chrome-tarayici
Halen en hızlı tarayıcı Chrome
Chrome’u Hızlandırmak İçin Neler Yapılabilir?

Google Chrome kullanıcıların bu sorunlarını çözmek için hali hazırda yayınladığı bilgi bulunmakla beraber sorunun çözülmemesi durumunda Chrome ayarlarında ufak tefek değişiklikler yapabilirsiniz. Öncelikle Chrome’ da sitelerin açılmıyor veya yavaş yükleniyor ise firmanın YARDIM paketini denemenizi öneriyoruz.

Sorun Çözülmez ise;

Tarayıcının Ayarlar bölümüne girerek “Gelişmiş Seçenekler” kısmından “Google Chrome kapandığında arka plan uygulamalarını çalıştırmaya devam et” ve ” Kullanılabilir olduğunda donanım ivmesini kullan” seçeneklerini kaldırabilirsiniz.

Son seçenekte ise Chrome ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bu durumda kayıtlı olan bilgilerin kaybolacağını belirtmekte fayda var.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu