Xiaomi’nin Ürünleri Artık Hindistan’da Yasak

Xiaomi’nin Ürünleri Artık Hindistan’da Yasak

Paylaş

Gelişmiş ve gelişmekte olan dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de son zamanlarda cep telefonu modelleri bir hayli zenginleşmeye başladı. Teknolojik ürünlere karşı olan düşkünlük kavramını; arkadaşlık ortamlarında görülen lüks telefonlar ve her durumda insanın doğasında bulunan yeniye heves duygusu niteliktedir.

Xiaomi, Çin’de akıllı telefon üretimi gerçekleştiren bir firmadır. Üretimini gerçekleştirdiği ürünler sonucu Çin telefon pazarında hâkimiyeti ele geçirmeyi başarabilen Xiaomi firması kısa zamanda etkinliğini diğer dünya ülkelerinde de göstermeye başladı. Xiaomi firmasının sahip olduğu en büyük hedefler arasında Apple ve Samsung gibi dev markaları arkada bırakmak yer alıyor.

Kısa zaman dilimi içerisinde söz edilir büyümeler yaşayan Xiaomi firması için bugünlerde durum hiç iç açıcı değil. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi ürünlerinin satışı Hindistan’da yasaklandı. Bu durum satış konusunda Hindistan’da üst limitlere ulaşmayı başarabilen Xiaomi için oldukça kötü bir haber.

Xiaomi

Xiaomi’nin Ürünleri Artık Hindistan’da Yasak!


Delhi yüksek mahkemesi tarafından Xiaomi markasına yönelik alınan bloke kararının asıl nedeni Ericsson’un patent haklarının ihlali olarak gösterildi. Bu karar değişmezse şimdilik Hindistan’da Xiaomi cep telefonlarının satışı yasak durumda.
[button url=”xiaomi-artik-turkiyede.html” target=”_blank” style=”cyan” size=”small”] Xiaomi Artık Türkiye’de başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir [/button]

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!
Takip Et

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.
Takip Et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir