AndroidAndroTablet

64 Bit Cep Telefonlarında Acer’de Yerini Aldı

64 bit cep telefonu serüveni Apple’ın A7 modelini piyasaya sürmesiyle birlikte başladı. Cihazda kullanıcının yaptığı işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlayan 64 bit sistemi daha önce yalnızca bilgisayarlarda kullanılırken Apple’ın yaptığı atakla birlikte cep telefonu dünyasına girmesi mobil dünyasını hızlandırmak ve cep telefonlarında daha fazla güç gerektiren işlemler yapabilmek isteyen akıllı telefon kullanıcıları tarafından büyük bir sevinçle karşılanmıştı.

Apple’ın ardından 64 bit cep telefonu modellerini duyurmaya devam eden üreticilerden son olarak Acer 64 bit cep telefonu modelini tanıttı. Acer’in Liquid Jade S ismini verdiği bu cihaz 8 çekirdekli 1,5 GHz MT6752M modelinde güçlü bir yongaya sahip.

64 bit destekli Liquid Jade S telefonunun sistem özelliklerini sıralayacak olursak öncelikle 5 inç 720p IPS ekrana, 13 MP arka kameraya, 5 MP ön kameraya, 2300 mAh pile ve 16 GB depolama alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda Liquid Jade S yalnızca fotoğraf çekmek için değil beraberinde görüntülü konuşma yapmak içinde oldukça kullanışlı bir cep telefonu. Telefonun ağırlığı 116 gram iken boyutu da 143x69x7.78 mm kadar. Sürpriz nitelikte herhangi bir gelişme yaşanmazsa liquid Jade S 64 bit destekli cep telefonu modelinin 18 Aralık 2014 tarihinde Tayvan’da piyasaya sürüleceği beklenmekte.

Akıllı telefon kullanıcılarının bir an önce piyasaya sürülmesini beklediği Liquid Jade S 64 bit cep telefonunun Android 4,4 KitKat işletim sistemiyle birlikte kullanıcılarıyla buluşacağı söyleniyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu