Android

Akıllı Telefonlarla İlgili Önemli İpuçları

İşte akıllı telefonlarınız için püf noktaları.

1-Akıllı cihazlar şarj edilirken uçak moduna alınırsa şarjı 2 kat daha hızlı dolar

2-Hesap makinesinde yanlış işlem yapılması durumunda parmağınızı işlem üzerinde soldan sağa doğru kaydırırsanız son basamak silinmiş olur.

3-Çocuklarınızın akıllı cihazınızla oynaması durumunda Genel Ayarlar kısmında yer alan Erişilebilirlik menüsünü kullanarak Güdümlü Erişim seçeneğini aktif hale getirin.

Çocukların iPad veya iPhone cihazlarıyla oynarken yanlışlıkla dosya silmemesi, yanlış uygulamalar açmaması için tek bir uygulamayı aktif hale getirerek o uygulamanın içerisinde hangi tuşlara basılıp, basılmayacağını seçmemizi sağlayan bu özellik çocuk sahibi aileler için vazgeçilmez.

4-Kulaklık takılıyken fotoğraf çekebiliyorsunuz. Cihaz kamera modundayken kulaklığın üstünde yer alan Volume + tuşunu kullanarak fotoğraf çekebiliyorsunuz. Bu sayede öz çekimlerde kollarınızın görünmesine gerek kalmıyor.

5-Ekranın sağ altında yer alan kamera ikonuyla telefonun tuş kilidini açmadan önce kamerayı aktif hale getirebiliyorsunuz.

6-Her türlü Bluetooth klavye cihazıyla akıllı telefonunuzu veya iPadinizi kullanabiliyorsunuz

7-Pusuya uygulamasının içerisinde gizlenmiş bir seviye ölçer bulunuyor. Pusula uygulaması aktif durumdayken ekranı sağdan sola doğru kaydırarak seviye ölçeri açabiliyorsunuz. Bu uygulama yüzeylerin düzlüğünü ölçmek için oldukça ideal.

8-Herhangi bir uygulamayı kullanırken en üst kısma bir kere basarsanız, ekran otomatik olarak en tepeye kayar.
Twitter, Facebook veya mail uygulamalarında gereğinden fazla aşağıya indiyseniz, ufak bir tık sizi en tepeye götürecektir.

9-Gece akıllı telefonlarınızı daha rahat kullanmak için renkleri ters çevirmeniz gerekiyor… Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> Renkleri Ters Çevir

10-Akıllı cihazınızda alt menüye klasör koyabiliyorsunuz.

11-Yazı yazdığınız sırada space (boşluk) tuşuna 2 kere bastığınız esnada otomatik bir şekilde cümlenin sonuna nokta koyulur ve yeni cümleye geçmek için bir karakter boşluk bırakılır.

12-Dinlediğiniz müzikleri kulaklıktan kontrol edebiliyorsunuz. Ses azaltma artırma tuşlarının arasında yer alan boşluğa bir kere basınca müzik durur, iki kere basınca sıradaki şarkıya geçer, üçüncü kez basarsanız bir önceki şarkı çalmaya başlar.

13-Cihazın üst kısmında çıkan bilgileri sola doğru kaydırarak silebilirsiniz.

14-Daha uzun bir sarj ömrü sağlamak için uygulanmaların yenilenmesini devre dışı bırakın. Ayarlar -> Genel -> Arkaplanda Uygulamaları Yenile kısmından yenilenmekte olan uygulamaların bir kısmını veya tamamını kapatabilirsiniz.

15-Bu madde iPad’la ilgili: iPad’de daha rahat yazmak için klavyeyi başparmaklarınızla ortadan ikiye ayırın. Oluşan bu durumda daha rahat bir şekilde yazabilirsiniz.

 

Hangi Telefon Daha Uzun Konuşma Ömrüne Sahip?

Telefonların Konuşma Süreleri

Sony Xperia Z3 Kompakt ile 10 saat 2 dakika

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 ile 9 saat 2 dakika

Sony Xperia Z3

Samsung Galaxy Note 4 ile 8 saat 43 dakika

Samsung Galaxy Note 4

Xiaomi Mi 4 ile 8 saat 32 dakika

Xiaomi Mi 4

Google Nexus 6 ile 7 saat 53 dakika

Google Nexus 6

Samsung Galaxy S5 ile 7 saat 38 dakika

Samsung Galaxy S5

HTC ONE (M8) ile 7 saat 12 dakika

HTC ONE (M8)

LG G3 ile 6 saat 14 dakika

LG G3

Motorola Moto X ile 5 saat 45 dakika

Motorola Moto X

Apple iPhone 6 ile 5 saat 22 dakika

Apple iPhone 6

Google Nexus 5 ile 4 saat 50 dakika

Google Nexus 5

 

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu