Htc

Android 5.0 Sürümü 3 Ocak’ta Geliyor

Android’in kısa süre önce adını duyurduğu Lollipop güncellemesi günümüz akıllı telefon dünyasında en çok konuşulan konulardan bir tanesi haline geldi. Hal böyle olunca Android 5.0 güncellemesinin ne zaman kendilerine ulaşacağını merak eden akıllı telefon kullanıcıları heyecanlı bir bekleyişle Android 5.0 güncellemesine dair kafalarında oluşan sorularına cevap arıyor.

Android 5.0 sürümüne yönelen ilginin bu kadar artmasından ötürü konu hakkında bir araştırma yaptık. Geçtiğimiz günlerde Google Android 5.0 sürümünün kaynak kodlarını yayınlamıştı. Sürüm kodlarının yayınlanmasıyla birlikte Google tarafından HTC One M7, M8 akıllı telefon modellerine güncelleme geleceği açıklandı. Tahmini olarak 90 gün içerisinde güncelleme yapılacağı açıklanan
HTC için iddia tarzında yeni bir güncelleme tarihi ortaya atıldı.
Tayvanlı üreticinin en yakın kaynaklarından bir tanesi olan LlabTooFeR Twitter hesabı aracılığıyla retweet ettiği bir paylaşımla One M8 için Android 5.0 güncellemesinin 3 Ocak 2014 tarihinde geleceğini belirtti.

Android-Lollipop
Android Lollipop
Yapılan bu açıklama sonucunda One M8 kullanıcılarının fazla beklemesine gerek kalmadığı ortaya çıktı. Bu telefonun sahipleri belki de Android 5.0 sürümünün ilk kullanıcıları arasında yer alacak.

HTC Kategorisindeki diğer haberlerimiz

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu