AndroidMobil

Android telefonlarda satılmadan önce yapılması gerekenler!

Telefon yada tablet gibi android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda bulunan bir takım bilgilerinizin, başkalarının eline geçmemesi için Android telefonunuzu satmadan önce yapmanız gereken, birtakım işlemlerin olduğunu biliyor muydunuz?

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında, kişisel bilgilerinizi sadece bulundukları uygulamalardan kaldırmanız yeterli olmuyor. Zira tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi, Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda da veri kurtarma araçları kullanılarak, eski bilgiler yeniden getirilebilmektedir.

Android işletim sistemine sahip cihazınızdaki tüm bilgileri kalıcı olarak silebilmek için, öncelikte Ayarlar kısmına daha sonrada, güvenlik altındaki şifreleme seçeneğiyle Android cihazınızı
tamamen şifrelemeniz gerekir. Bu ayar Android işletim sistemi cihazların tamamında aynı değildir.

O yüzden ayara erişebilmek için, cihazınızı biraz incelemeniz gerekebilir. Cihazı sıfırlama kısmından, fabrika ayarlarına geri döndür seçeneği ile geçmiş tüm bilgilerinizi de silebilirsiniz.

Ancak burada şifreleme seçeneğini seçtiğiniz zaman, şifreleme yaptığınız da kullandığınız şifreyi unutmamanız daha uygun olacaktır.

Bu işlemi yaparken konu ile ilgili daha fazla araştırma yapmanızı, telefonunuzu satışa çıkarmadan işlemi tamamlamanızı tavsiye ederiz…

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu