Samsung

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Yayınlandı

Reklam

Samsung Galaxy Note 4 için uzun zamandır beklenen Android 5.0 Lollipop güncellemesi çıktı. Yalnızca Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F sürümü için yayınlanan Lollipop güncellemesi şimdilik yalnızca Avrupa’da indirilebiliyor fakat bu ROM Sammobile tarafından indirmeye sunuldu.

Öncelikli olarak SM-N910F sürümünü belirtmemizin sebebi Türkiye’de bu modelin satışta olmasıdır. Burada temel farkın işlemci olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’deki Galaxy Note 4’lerde Samsung imzalı Exynos işlemci yer alırken, Avrupa’daki versiyonunda Qualcomm Snapdragon işlemci yer alıyor. Buradan anlamamız gereken konu bu güncellemenin Exynos işlemciye sahip Note 4’lere kurulamıyor olmasıdır.

Samsung kullanıcıları bugüne kadar çıkan Android 5.0 Lollipop güncellemesinden oldukça memnun olmuştu. TouchWiz ara yüzünü hantal bulan kullanıcılar, Android 5.0 Lollipop güncellemesini kurarak bu problemden kurtulabilir. Eğer Note 4’ü Türkiye’den değil yurtdışından aldıysanız mobil işletim sisteminizi kesinlikle güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

Galaxy Note 4 Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Yayınlandı

İlk olarak Polonya ve Güney Kore’de çıkan Lollipop güncellemesi artık resmi olarak dağıtılıyor. Samsung kendi işlemcisini üretmeye önem veriyor olsa da güncelleme konusunda Snapdragon işlemci kullanan cihazlara öncelik tanıyor. Elbette bu durum iyi bir gelişme. Ülkemizde satılmakta olan M-N910 modeli içinde Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi zamanının yakın olduğunu söyleyebiliriz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu