Android
Trend

Android Telefonları Hızlı Şarj Etme Yolları

Android telefonları en hızlı şarj etme yollarını kullanıcılar için derledik. Android telefonlar yoğun kullanım sürecinde batarya enerji seviyesi kolaylıkla düşen bir yapıya sahip. Hızla tükenmesine karşın şarj dolum süreci 1.5 – 2 saate kadar uzayabiliyor. Bu bakımdan hem mevcut enerjiyi korumak hem de Android cihazları daha hızlı şarj etmek için yapılması gereken bazı işlemler bulunuyor.

Android telefonları hızlı şarj etmek için yapılması gerekenleri aşağıda listeledik. Tercihinize göre bu adımlardan hepsini yada sadece birkaç tanesini uygulayabilirsiniz. Hepsini uygulamak gibi bir zorunluluğunuz yok. Ancak yapılan her ekstra işlem Android telefonları hızlı şarj etme sürecini hızlandıracaktır.

Uçak Moduna Almak

Acil bir çağrı beklemiyor veya arama yapmayacaksanız ilk tavsiyemiz akıllı telefonunuzu uçak moduna almanız olacaktır. Telefonu uçak moduna aldığınızda şarj verimliliği en az %10 oranda artış gösterir. Ancak telefon uçak modunda olsa da ekran açıkken yapılan işlemler şarj etme sürecini yavaşlatacağından mümkün olduğunca telefonu beklemede tutmak gerekmektedir.

Doğru Şarj Cihazı ve Kablo Seçimi

Yan sanayi ürünleri olarak piyasada sıkça dolanan sözde şarj cihazları ve kabloları cihazınızı performanslı bir şekilde şarj etmeyecektir. Bu bakımdan şarj cihazlarından en uygun performansı alabilmek için ilgili markanın orijinal şarj cihazını kullanmak gerekmektedir.

Arka Plan İşlemlerini Kısıtlama

Anlık olarak arka planda sürdürülen işlemler yalnızca şarj tüketmez. Aynı zamanda cihazın hızlı şarj olmasına da engel olur. Bu bakımdan Android telefonları hızlı şarj etmek için arka plan işlemlerini sınırlamak büyük önem taşır.

Cihazı Kapatmak

İşe gitmeden ve yola çıkmadan en acil zamanlarda telefonun şarjını olabildiğince doldurmak istiyorsanız cihazınızı kapatmanız gerekiyor. Hiçbir işlem yapmadan yalnızca cihazı kapatmak telefonun en hızlı şekilde şarj olmasını sağlayacaktır.

Uğur

Teknolojiye meraklı olan yazarımız, güncel gelişmeleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu