Teknoloji

Apple, 2015 Yılında 4 İnçlik iPhone 6 Çıkartabilir

Teknoloji dünyasının büyük devlerinden Apple bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda 5,5 ve 4,7 inç büyüklüğünde akıllı telefonlarını piyasaya çıkararak sevenlerini mutlu etti. İyi bir satış oranı yakalayan Apple, yeni akıllı telefonlarıyla birlikte piyasa değerini 700 milyar seviyesine çıkarmayı başardı.

Daha önceleri küçük ekran Apple kullanan ve alışan iPhone kullanıcıları alışkanlıklarından vazgeçmediler. Bu tarz kullanıcıları dikkate alan Apple 2015 senesinde sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Tayvanlı ve diğer tedarikçilerden sızılan haberlere göre teknoloji devi Apple 4 inç boyutunda yeni bir iPhone modeli çıkartmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere iPhone 5c üretimine son veren firma bu kategoride sadece iPhone 5S’i kullanmaya devam ediyor.

iPhone 6 Plus
iPhone 6 Plus

Apple kullanıcıları iphone 5s ekranını yeterli bulmasına rağmen yeni çıkan modellerin daha çok büyük olmasını yadırgamış durumdalar. İşte bu yüzden yeni bir strateji ile hem bu tarz telefonlarını kullanan, seven kullanıcılarına sürpriz yapmak hem de piyasaya daha çeşitli akıllı telefon seçeneği sunarak 4 inç kategorisindeki akıllı telefon piyasasını hareketlendirmek için 4 inç boyutunda yeni bir modelini 2015 yılı içerisinde piyasaya sürmeyi düşünüyor.

Bakalım Apple kullanıcıları bu sürpriz karşısında nasıl bir tavır sergileyecek…

iOS 8.1 Güncellemesi de Hatalı Çıktı! haberimize de göz atın…

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu