AndroidMobil

Çift Ekranlı YotaPhone 2, Yakında Piyasalarda!

Hızla gelişen teknoloji sayesinde sıradışı, alışık olmadığımız ürünlerinde üretilmeye başlamasına neden oluyor. Teknolojik ürünlerdeki yüksek rekabet seviyesi, firmaları artık kullanıcıların ilgisini daha fazla çekmek durumunda bırakıyor. İşte bunlardan birisi de, çift ekranlı oldukça ilginç bir telefonun yakında teknoloji mağazalarının raflarında yerini almasıyla kendisini gösterecek.

Telefonun ikinci ekranı arka tarafta bulunacak ve 4.7 inç olacak. Çift ekranlı akıllı telefonun çok yakında piyasaya sürülebilecek hale getirileceği teknoloji kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Daha önceden ilk çift ekranlı telefon MWC tarafından çıkarılmıştı. Ancak cihazdaki ikinci ekran tamamen tasarrufa yönelik olduğu için beklenen kaliteyi de barındırmıyordu. İkinci atak ise YotaPhone‘den geliyor. Çift ekranlı ilginç bir telefonun, bugünlerde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

YotaPhone2
Çift ekranlı YotaPhone 2 geliyor.
3 Aralıkta tanıtımı yapılan çift ekranlı cihazın, kısa süre içerisinde de piyasada satışa sunulması bekleniyor. İlk olarak Rusya’da satışa başlanması planlanan akıllı cihazın, bundan 3-4 ay kadar sonrasında ise, farklı pazarlara sunulması bekleniyor. Yotaphone 2 aynı zamanda 5.0 inç AMOLED ekran, Snapdragon 800 işlemci, 4.7 inçlik enerji tasarrufu sağlayan EPD ekran, 32 GB ve 2 GB dahili depolama özellikleri ile gelecek.

Cihazın arka yüzeyinde bulunan ekranın asıl hedefinin, yine enerji tasarrufuna yönelik imal edildiği biliniyor. Bu tarz ilginç telefonların, önümüzdeki dönemlerde hızla artması bekleniyor.

Android Akıllı Telefon Kategorisindeki diğer haberlerimizi inceleyin…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu