Teknoloji

En Hızlı İnternet ABD’de Kullanıma Sunuldu

Gün geçtikçe dünyada internet bağlantısının hızı artmaya devam ediyor. Kısa zaman önce dünyanın en hızlı interneti Danimarka’da araştırma yapan bir grup tarafından tanıtılmıştı. Fakat bu interneti şehrin tamamında kullanmak uzun bir zaman alacak.

Dünyanın en hızlı interneti ABD merkezli İnternet Sağlayıcısı Us tarafından Minneapolis şehrinde kullanıma sunuldu. Şimdilik yalnızca 30 bin haneye dağıtılacak bu internetin zaman geçtikçe daha fazla haneye hizmet vermesi bekleniyor. 30 bin hanenin bağlantı sürecinden memnun olması durumunda servis sağlayıcısı dünyanın en hızlı internetinin kapsadığı alanı genişletecek.

US İnternet’in sağladığı bağlantı hızı 10Gbps kadar. Ülkemizde sağlanan ortalama internet hızının 8Mbps olduğunu göz önünde bulunduracak olursak yeni hızın ne kadar yüksek olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Fakat internetin bağlantı hızı bu kadar yüksekken aynı zamanda fiyatı da oldukça yüksek. Verilen bilgilere göre bu bağlantı hızından yararlanmak isteyen internet kullanıcılarının aylık 400 dolar civarında internet faturası ödemesi gerekiyor. 10Gbps bağlantı hızının dışında 1Gbps bağlantı hızından yararlanmak isteyenlerin de aylık 65 doları gözden çıkarması gerekiyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

  1. Yakında Türkiye’ye de 4g geliyor. İnternet hızının tam 10 kat artacağı söyleniyor. İnşallah doğrudur ancak 3g de bile doğru düzgün bir alt yapının olmaması, 4g nin ne derece fayda sağlayacağı konusunda insanı düşündürmüyorda değil hani.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu