Sosyal Medya

Facebook: HD Çözünürlükte Fotoğraf Yükleme Desteği Yolda

Hepimizin sıklıkla kullandığı sosyal medya paylaşım aracı Facebook, Android kullanıcıları için HD çözünürlükte fotoğraf yükleyebilme olanağını sunmaya hazırlanıyor.

Fotoğraf yükleme kimi zaman sorun olmuştur. Hele ki son model akıllı telefonlarımızda çektiğimiz fotoğrafları Facebook' a yükledikten sonra kalitesinin düşmesi son derece sinir bozucu. Facebook yayınlayacağı son güncelleme ile bu sorunu çözeceğe benziyor ve HD fotorğrafları Android platformunda yayınlama imkanı, desteği yola çıkmış durumda.

Android Police internet sitesinin yaptığı habere göre aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi footğrafların HD kalitede yüklenmesi için bu özelliğin bulunduğu kısmı aktif etmeniz yeterli olacak. Bu aktifleşme işlemini gerçekleştirdiğinizde yüklediğiniz her fotoğraf, eğer fotoğrafınız HD kalitesinde ise bu çözünürlükte kaydedilecek.

Facebook: HD Çözünürlükte Fotoğraf Yükleme Desteği Yolda

Yalnız şunu unutmamak gerekiyor; bu özellik, fotoğrafların tam çözünürlükle yükleneceği anlamına gelmiyor. Yüklenen fotoğraflar yine bir dereceye kadar sıkıştırılmış olacak, fakat bundan sonra HD yüklemelere izin verilecek olması da önemli bir gelişme. 

Facebook HD fotoğraf desteği ülkemize gelmiş değil. Yakın bir zamanda yayınlanacak güncelleme ile kullanılabilir duruma gelecektir. 

Facebook HD fotoğraf desteğini ilk önce Android için yayınlayacağı, gelen bilgiler arasında…

AndroideGeL Android Uygulaması İndir, teknoloji haberleri anında cebinde!

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu