Samsung

Galaxy Note 7 İris Tarayıcıyla mı Geliyor?

Galaxy Note 7′ nin tanıtım tarihi gün geçtikçe yaklaşmaya devam ediyor. Hal böyle olunca şimdiden Galaxy Note 7 ile ilgili birçok konu gündemdeki yerini almaya başladı bile. Son olarak gündeme çıkan konulardan bir tanesi de Galaxy Note 7’de iris tarayıcı özelliği olacağı yönünde.

Galaxy Note 7 Akıllı Telefon Modeli İris Tarayıcı Özelliğiyle Birlikte Kutusundan Çıkacak!

Samsung Galaxy Note 7 modelinin ileri seviye sistemsel özelliklerle donatılacağı zaten şüphesiz. Aynı zamanda Samsung güvenlik konusuna da büyük önem veriyor. Böylece Galaxy Note 7’ye eklemiş olacağı göz tarayıcısı modeliyle güvenlik konusunu daha da ileri bir seviyeye taşımış olacak. Anlaşılan Samsung yalnızca parmak izi tarayıcısını yeterli bulmuyor.

Samsung daha öncelerde hiçbir telefonda iris tarayıcı özelliğini kullanmamıştı. Yani Galaxy Note 7 ilk olacak. Ayrıca beta yazılımlar sayesinde telefonda bu özelliğin mevcut olacağı da doğrulanmış oldu.

samsung-iris-tarayici

Son olarak elde edilen önemli bilgilere göre telefonda yer alacak olan iris tarayıcıların Güney Kore merkezli çalışan Partron isimli firma aracılığıyla tedarik edileceği söyleniyor.

Galaxy Note 7 Özellikleri Nasıl Olacak?

Telefonun öncelikle 5.8 inç boyutunda Quad HD ekran özelliğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca cihazda Snapdragon 823 işlemci modeli yer alacak. 6 GB RAM’in destekleyeceği bu cihaz daha birçok güçlü ileri seviye sistemsel özelliklere sahip olacak.

Suya ve toza dayanıklılığının artırılması hedeflenen bu akıllı telefon modelinde IP68 sertifikası ve USB Type-C girişi de yer alıyor. Böylece veri aktarım hızı artırılacak, telefon şarj süresi daha kısa olacak.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu