Mobil

General Mobile G4 Telefonu Android Nougat’a Yükseliyor!

Bilindiği üzere Google Nougat güncellemesini ilk olarak Nexus cihazlara sunuyordu. Bu durum yine değişmedi ve ilk olarak Nexus cihazlar güncellemeyi aldı. Ancak Nexus cihazlar bu güncellemeyi aldıktan birkaç saat sonra Android 7.0 Nougat güncellemesi General Mobile GM 4G içinde yayınlandı. General Mobile G4 için bu güncelleme Türkiye içinde özel bir anlam ifade ediyor. Çünkü Android 7.0 Nougat sürümünü Türkiye’de ilk kullanma şansı yakalayan kişiler General Mobile GM 4G sahipleri oldu.

General Mobile G4 Telefonu Android Nougat’a Yükseliyor!

OTA (şebeke) üzerinde dağıtıma sunulan General Mobile GM 4G Android 7.0 Nougat güncellemesi önemli özellikler getiriyor. Ayrıca amiral gemisi akıllı telefon modellerinden önce uygun fiyatlı bir telefon modeli güncellemeye ilk erişen akıllı cihaz statüsüne sahip oldu.

Android 7.0 Nougat ile Birlikte Gelen Özellikler

Tek Ekranda 2 Uygulama

Bir ekran içerisinde 2 uygulama aynı anda kullanılabiliyor.

Acil Durum Bilgileri

İnsan sağlığını ilgilendiren acil durumlarda ihtiyaç duyulan bilgilere kolaylıkla erişim imkanı sağlanması için yeni bir sistem oluşturuldu. Varsa kullandığınız ilaçlar, alerjileriniz, kan grubunuz gibi önemli bilgiler bu sistemde yer alacak. Ayrıca telefon kitli olsa dahi acil durum bilgilerine özel bir menüden erişilebilecek.

Ekran Boyutu Ayarlanacak

Anlık ihtiyacınıza göre ekran boyutunu özel olarak ayarlayabileceksiniz. Diyelim ki telefonu tam ekran olarak kullanmak o an için sizi rahatsız ediyor, küçültme gereksinimi duyuyorsunuz o halde Menü> Ayarlar> Ekran> Görüntü boyutu yolunu takip ederek söz konusu ayarlamalara ulaşabiliyorsunuz.

Hızlı Cevap Verme Özelliği Geldi

İçerisinde bulunduğunuz uygulamadan çıkmaya gerek duymadan artık anlık iletilere cevap verebileceksiniz.

Bildirim Ayarları Özelleştirildi

General Mobile G4 telefonlarınıza gelen bildirimleri daha özel hale getirmek için yapmanız gereken ayarlar düzenlendi ve daha hızlı hale getirildi.

Sessiz moda alma veya engelleme: Bu özellik bildirimleri özgür bırakır. Yani mevcut bildirimler hem gösterilirler hem de ses çıkartırlar.

Bildirimleri sessizce göster: Bildirimlerin geldiği ekranda görülür. Ancak bildirim geldiğinde uyarı sesi çıkmaz.

Tüm bildirimleri engelle: Bildirimlere ilişkin tüm unsurlar engellenir. Yani ne bildirimin geldiği görülür nede ses duyarsınız.

Tüm Bildirimleri Uygulamayı Açmadan Görme

Uygulamayı açmadan mailleri kimin gönderdiği ve mailde ne yazıldığı mail uygulamasına girilmeden bildirim paneli üzerinde görüntülenebiliyor.

Bildirim Panelinde Kısayollar Artırıldı

Bildirim paneli üzerinde yer alan ve kolaylıkla erişebildiğiniz uygulama kısa yollarının sayısı artırıldı.

Ayarlar Menüsü Yenilendi

General Mobile G4, telefonda ayarlar menüsündesiniz ve farklı bir ayar menüsüne geçiş yapmak istiyorsunuz diyelim. Burada geri dönüş yapma zorunluluğu tamamen ortadan kalkıyor ve sol tarafa eklenen yeni menüden ilgili ayara geçiş yapabiliyorsunuz.

Eklenen Yeni Dil Sayısı 109

Android Nougat sürümüyle birlikte tüm dünya dilleri eklenmiş oldu. Eklenen yeni 109’la birlikte Android’de toplamda 188 dil oldu.

GENERAL MOBİLE GM 4G ÖZELLİKLERİ

Telefonda 2GB RAM desteği ve 16GB yerel depolama alanı bulunuyor. Ayrıca microSD kart desteği de mevcut. Adreno 306 grafik birimiyle karşımıza çıkan bu telefonda 5MP çözünürlüğünde ön kamera, 13MP çözünürlüğünde arka kamera yer alıyor. General Mobile GM 4G’nin ekran boyutuysa 5 inç kadar ve telefonun ekranı 720p çözünürlüğü destekliyor. Ayrıca cep telefonunun bataryasıysa 2.500mAh gücünde. Orta segment kategorisinde yer alan bu telefon sunduğu fiyat aralıklarıyla neredeyse her bütçeye hitap etmeyi başarmayı hedefliyor. Bu telefonu satın almak için öncelikle General Mobile anlaşmalı satış noktalarına ulaşmak gerekiyor. Bu satış noktalarından telefonu 599 TL Peşin Fiyatına 6 taksit seçeneğiyle almak mümkün.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu