Giyilebilir Teknoloji

Google Android Wear İçin, Saat Arayüzü Desteğini Açıkladı

Android Wear, birkaç gün önce yayınladığı Android 5.0 sürümü ile yaptığı güncelleme ile, Watch Face API vasıtasıyla, saat arayüzlerini desteklemeye başladı. Android Wear için yeni arayüzlerin tam olarak oturuması için, 2 ay gibi bir sürenin geçeceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte API’lerle oluşturulan arayüzlerin ilk örneklerine Google Play Store mağazasından ulaşmakta mümkün.

Google Android Wear İçin, Saat Arayüzü Desteğini Açıkladı
Google Android Wear İçin, Saat Arayüzü Desteğini Açıkladı!
Aynı zamanda Android Wear 5.0 yapılan güncelleme ile, saat arayüzünün haricinde de bir takım yenilikler sunuyor. İstem dışı kaybedilen kartlar, telefona bağlantı kurulmadan yeniden saat ekranında görüntülenebilecek. Diğer yeniliklerden en göze çarpanları ise; gün ışığında kullanılırken ekran parlaklığının geçici olarak en üst seviyeye çıkarılması, karanlıkta titreşim ve ekranın aydınlanmasını sağlayan uygulamayı kapatan tiyatro modu gibi özellikleridir.

Aynı zamanda saat üzerinde uygulamaların bildirim ayarlarını değiştirmek ve istediğiniz uygulamanın bildirim göndermesini engellemekte mümkün. Tüm saatlere otomatik olarak dağıtılan Android 5.0 güncellemesi ile, saatlere gelen yeni özellikler, daha klas bir görüntü vereceğe benziyor.

Android Wear güncellemesi hakkındaki düşüncelerinizi , diğer kullanıcılarımızla paylaşmak için, alttaki yorum panelini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Hakan

Özellikle akıllı telefonlara karşı ilgisi bulunan yazarımız, güncel haberleri AndroideGeL için yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu