Teknoloji

Google’ dan Üniversite Tercih Rehberliği

Google sadece arama motoru değil, Android gibi işletim sistemi sahibi, reklamcı, Google+ sosyal medya sahibi ve bir çok yeni teknolojinin patentine sahip, uygulama, geliştirme, ar-ge çalışmaları yapan dünyanın en büyük teknoloji şirketi. Tüm bunların sorumluluğunda olan firma bizleri bir kez daha şaşırtmaya devam ediyor. Sosyal duyarlılıklarını veya o günün önemine atıfta bulunan Doodle kullanan, sorumluluklarının bilincinde olan büyük bir şirket olan Google, şimdi de öğrencilere üniversite bulma konusunda yardımcı oluyor. 

Google, üniversite çağına gelen öğrenciler için, seçim yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla rehber niteliğinde bir çalışma paylaştı. Üniversite seçimim isimli sitede konum, bölüm ve puan bilgileri girildikten sonra tüm üniversiteleri keşfet butonuna tıklayıp, kriterlere uygun üniversite sayısına ulaşabilirsiniz.
Sonuçlar arasından bilgi sahibi olunmak istenen üniversite profiline tıklayıp, üniversitedeki bölümlere, biyografik bilgilere ve youtube kanalına ulaşma mümkün oluyor. Ayrıca bu sayfadan üniversitede sanal tur özelliği en ilgi çekici seçenekler arasında yer alıyor.

Üniversitenin ve bölümlerinin, kampüs adreslerine ve harita üzerinden konumlarına erişim sağlanabilir. İlham al bölümünde ise, seçilen üniversiteden mezun olan kişilerin konuyla ilgili konuşmalarına yer verildiği görülüyor. En can alıcı ve faydalı özelliklerden bir diğeri, bağlan bölümünde yer alan uzmanlarla Hangout etkinleri, bu alandan uzmanların destek, öneri ve ipuçlarını alabilirsiniz.

Link: https://universitesecimim.withgoogle.com/

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu