Teknoloji

Google’ ın Hindistan’ da Yüksek Hızda Wi-Fi Projesi

Google, Hindistan üzerinde yüksek hızda Wi-Fi projesini hayata geçiriyor. Hindistan üzerinde 19 demiryolu istasyonunda yüksek hızda Wi-Fi projesini gelecek pazartesiden itibaren hizmete sunacak olan Google, projenin başarılı olması halinde hizmeti ülke genelinde yaymayı planlıyor.

Dünya Wi-Fi günü çerçevesinde -World Wi-Fi Day- Railtel firması ile işbirliğine gittiğini açıklayan Google yaklaşık 350 milyon insanın yaşadığı Hindistan’ da bu ve benzeri projeleri hayata geçireceklerini kendi blogundan açıkladı.

19 Tren İstasyonunda Yüksek Hızda Wi-Fi

Google’ ın, blogundan yaptığı açıklamada “Yüksek hızda Wi-Fi erişimini ülkenin 19 istasyonunda hayata geçireceklerinden” memnuniyet duyduklarını belirtti.

Haberde bahsettiğimiz gibi Google teknoloji alanında Hindistan’ a verdiği önemi gittikçe artırıyor. Akıllı telefon üreticilerinden bir çoğunun da duyurdukları ilk telefonları Hindistan üzerinden satışa çıkarttıklarını düşünürsek Hindistan’ ın gelecekte teknoloji merkezi olmaya aday olduğunu şimdiden söyleyebiliriz. Bu ve benzeri projelerin ülkemizde de dünya devi şirketler ile beraber proje geliştirerek görmek isteriz.

Sonuç olarak Google gibi dünya devi bir şirketin hangi alanda olursa olsun bir ülkeye yatırım yapması o ülke insanının teknolojik konularda ileri seviyeye taşınmasına katkı sağladığını düşünüyoruz.

Bakalım Google’ ın diğer projelerinde hangi ülkeler öncelik alacak?

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu