Teknoloji

Google Now

Artık Now kartları sayesinde Google sayfasına geldiğinizde bulunduğunuz bölgedeki hava durumunu, tuttuğunuz takımın maç skorlarını, ilginizi çekebilecek haberleri hatta Spotify kullanıcısıysanız size önerilen şarkıları görebilirsiniz. Now kartlarını özelleştirerek internetteki gereksiz içeriklerden sıyrılarak size hitap eden içeriklere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 Google Now

ABD merkezli arama motoru devi Google, mobil ürünlerde sunduğu akıllı asistanı Google Now’ı ülkemizde de kullanıma sundu. Android telefonlarda ‘’ Ok Google’’ komutu sayesinde tamamı Türkçe olarak sesli asistanı kullanabiliyoruz ve Now kartları sayesinde bizler için kişiselleşen gündemi rahatlıkla takip edebiliyoruz.

Artık NOW kartları ile Google sayfasına girdiğimiz zaman bulunduğumuz bölgenin hava durumu, tuttuğumuz takımın gündemi, ilgimizi çekecek haberleri görüntülemek mümkün duruma geldi. Now kartlarını özelleştirerek internette bulunan gereksiz paylaşımlardan kurtulup, favori içeriklerimizi görüntülemek de oldukça zevkli ve eğlenceli bir hal alacak.

Google Now’ı nasıl aktif ederim? Android cihazdaki Google uygulamasında altta çıkan kart butonu ile Google Now’ı hemen aktif ederek kullanabilirsiniz. Eğer ki cihazınız iOS ise, yine Now kartlarını Türkçe olarak kullanıma açabilirsiniz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu