AndroidHtcMobil

HTC M9’a ait Özellikler, Oldukça İddialı!

HTC’nin yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı yeni akıllı cihazı One M9’un özellikleri hakkında, teknoloji kulislerinde konuşulanlar akıllı telefonun özelliklerini merak edip yakından test etmek isteyenlerinde sayılarını artırmaya yetti.

HTC’nin önceki amiralleri One M7 ve One M8, hem işlevsellikleri açısından hemde tasarımsal olarak bakıldığında, kullacılarından tam not almayı başarmışlardı. Her ne kadar reklam tanıtımlarına fazla önem vermeyip, akıllı telefonlarının fiyatlarını yüksek tutarak fazla bir satış oranı yakalayamasa da, HTC’nin önceki modelleri kullanıcılar tarafından beğenilmişti.

Özellikle bu memnuniyeti hissedenler başta olmak üzere, HTC deneyimini yaşamak isteyen yeni kullanıcılar, One M9 hakkında piyasada çıkan iddialarla birlikte yeni cihazın piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyor. HTC One M9’un 2015 yılının ilk çeyreğinde (Şubat-Mart), tanıtılarak kısa sürede piyasaya sunulmasının beklendiği konuşuluyor.

Hatırı sayılır bir Çin kökenli teknoloji blogunda, One M9’un özellikleri hakkında yayınlanan bazı bilgiler şu şekildedir:

One M9’un ekran büyüklüğünün 5.5 inç olacağı, çıkan iddiaların en başında geliyor.
2K ekran çözünürlüğü ile piyasaya sürülmesine kesin gözüyle bakılan M9, 2.7 GHz frekans hızıyla çalıcak 4 çekirdekli Snapdragon 805’i kullanacak.

Htc One M9
Htc One M9

M7 ve HTC One M8‘in en çok eleştirilen tarafının kameraları olması, M9 için HTC’yi de harekete geçirmiş görünüyor. Zira M9 için gelişmiş bir sensör iddiaları da oldukça kuvvetli.

M9’da çift kamera kullanıp kullanılmayacağı hakkında ise net bir bilgi verilmemiş. Ancak ana kemaranın 16MP çözünürlüğe sahip olması ve optik olarak görüntü teknolojisini taşıması bekleniyor.

Aynı zamanda HTC One M9 için bomba niteliğinde bir iddiada, yayınlanan bilgiler arasında yer alıyor. Piyasanın en iyi hoparlörü olarak kabul edilen BoomSound yerine, daha gelişmiş bir ses düzeneğinin olacağı konuşuluyor. Birçok dünya lideri otomobillerde kullanılan ses sistemlerinin, mobil cihazlar için uyarlanmış halini üretebilen Bose firması ile bir ortaklık yapılması söz konusu.

HTC One M9 özellikleri hakkında yayınlanan diğer iddialar ise; 3GB RAM, Android 5.0 Lollipop, 3.500 mAh kapasitesine sahip pil ve yeni Sense arayüzü olarak görülüyor..

HTC One M9’un satışa çıktıktan sonra Türkiye’ye ne zaman geleceği ve hangi ülkede ne kadara satılacağı ise henüz bilinmiyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu