AndroidTeknoloji

İkinci El Telefonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reklam

Akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası oldu. Güne uyandığımız andan itibaren, gözlerimizi tekrar kapatana kadar elimizden düşürmediğimiz o telefonlar bazen başımıza bela olabiliyor. Mesela ikinci el telefon alırken…
İhtiyacımız olmasa bile elimizdeki akıllı telefon markasının bir yeni modeline veya daha kaliteline sahip olma isteği bazen insanların başını ağrıtabiliyor. İşte bu konuda sizlere bahsedeceğimiz adımlara bakmanızda ve ikinci el telefon satın alırken bu adımları izlemeniz iyi olabilir.
A) İlk olarak satın almak istediğiniz markaya ve modellere karar verin. İnternette fiyat araştırmasını yapın.
B) Eğer kendi telefonunuzu satmayı planlıyorsanız aynı şekilde elinizdeki telefonuna internet üzerinde ne kadar değer biçildiğini ve ortalama piyasasını öğrenerek planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.
C) Almayı planladığınız akıllı telefon modelinin kutusu, faturası, aksesuarlarının eksiksiz ve çalışır olmasına dikkat edin.
D) İkinci el telefon alırken dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de güvenilirlik. Yaşadığınız yerde uzun zamandır açık olan veya tanıdığınız bir satıcı seçin. Beğendiğiniz modeli bizzat inceleyin. İnternetten sipariş verdiğiniz 2. El telefonlar beklentilerinizi karşılamayabilir.
E) Almayı düşündüğünüz telefonunun görünümünü ne kadar beğenseniz de telefonu elinize alın ve sim kartınızı takarak bir telefon görüşmesi yapın. 2. El telefonlardaki en büyük sorunlardan birisi de telefonun şebeke sorununun olmasıdır.
F) Yukarıda saymış olduğumuz maddeleri sağlayan bir telefon bulduğunuzu düşünüyorsanız ek olarak telefonu sabah ve gün ışığında dikkatli bir şekilde inceleyin.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu