MobilTeknoloji

İstanbul’luların Hayatını Kolaylaştıracak Telefon Uygulamaları

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan İstanbul’da, yaşamda aynı orantıda zor. Özellikle bitmeyen trafik çilesi, İstanbul’lular için kabusa dönmüş durumda. Bu nedenledir ki, İstanbul’da yaşayanların yaşamlarını kolaylaştıracak teknolojik uygulamalara büyük önem veriliyor.

İBB Cep Trafik
Konunun başında da belirttiğim gibi, İstanbul trafiği adeta bir kabus. İster yaya olun, ister toplu taşıma araçlarından yararlanın, isterseniz kendi otomobilinizde. Kısaca hangi ulaşım yolunu tercih ederseniz edin, trafik İstanbul’ luların hayatını etkileyen en büyük stres sebeplerinden bir tanesi.
İBB Cep Trafik uygulaması, sıkışık olan güzergahlardan kaçarak daha hızlı bir ulaşım için sizlere yardımcı olacak güzel bir uygulama. Uygulama sayesinde anlık olarak trafik durumundan haberdar olabilir, trafiğin yoğun olduğu bölgelerden sakınabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama sayesinde, trafik kamera görüntülerine ve hız bilgilerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İBB Cep Trafik uygulaması, belediyenin ücretsiz hizmetidir.
Uygulamaya ulaşmak için tıklayınız.

İBB Cep Trafik
İBB Cep Trafik
İstanbul Ulaşım Uygulaması
Uygulamanın ana hedefi, İstanbul’da toplu taşımayı kullananlara yönelik. Uygulama ile İETT Otobüs hatlarına, hat üzerinde bulunan otobüslere, durakların ve otobüslerin bulundukları yerlere ve otobüs saatlerine ulaşmak oldukça basit. Aynı zamanda İstanbul deniz hatları ile ilgili de, temel bazı bilgilere ulaşmak mümkün.
Uygulamaya ulaşmak için tıklayınız.
İstanbul Ulaşım
İstanbul Ulaşım
İBB Beyaz Masa
İBB Beyaz Masa uygulaması ise, Android cihazınızdan istek ve şikayetlerinizi Belediyenin “Beyaz Masa” birimine rahatlıkla ulaştırmanız mümkün. Sadece istek ve şikayetlerinizi bildirmekten daha da ötesi, yaptığınız başvurular hakkındaki son durumu da online bir şekilde takip edebilirsiniz. Uygulamanın farklı bir özelliği ise, size 10 km yakın çevrede bulunan diğer insanların Beyaz Masa’ya iletmiş oldukları istek ve şikayet başvurularını da rahatlıkla görebilmek mümkün.
Uygulamaya ulaşmak için tıklayınız.
İBB Beyaz Masa
İBB Beyaz Masa

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu