Samsung

Kablosuz Şarj İçin Galaxy S6 Metal Kasa Olmayabilir

Samsung’un yeni nesil amiral gemisi hakkında ardı ardına bomba etkisi oluşturacak yeni haberler geliyor.

Son günlerde S6 hakkında birçok haber yapıldı. Koreli şirket yeni model üzerinde çalışırken farklı kaynaklar Galaxy S6’yla ilgili öne birçok iddia sürdü. Bu iddialar oldukça ilgi çekici fakat henüz gerçek olup olmadığını bilemiyoruz.

Kore medyasından ilginç haberler

Naver sitesi kaynaklı yeni rapora göre Galaxy S6’da kablosuz şarj özelliği olması bekleniyor. İşin ilginç yanı kablosuz şarj özelliğinin metal gövde tasarımıyla biraz ters düşmesidir.

Kablosuz şarj özelliği metal telefonlar üzerinde çalışmıyor. Metalin manyetik alan oluşmasına engel olmasını bu durumun sebebi olarak tanımlayabiliriz. HTC One M8’ de yer alan şarj adaptörü filmi de metal kasaya kablosuz şarj çözümü sağlamak için oluşturulmuştu.

Kablosuz Şarj İçin Galaxy S6 Metal Kasa Olmayabilir

Galaxy S6’da kablosuz şarj çözümü için akım oluşmasına izin verecek bir pencerenin bulunması gerekiyor. Raporda yer alan diğer bilgilere göre S6’nın cam kasaya sahip olacağı söyleniyor. Geçtiğimiz günlerde cam arka panel bahsi geçmişti. Bu cam panel sayesinde oluşacak kablosuz şarj özelliği Samsung Galaxy S6 modelinin özel fonksiyonu olarak tanımlanabilir.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu