Sosyal MedyaTeknoloji

Mark Zuckerberg, Apple’ı Fena Haşladı!

Reklam

Kullanılan ücretsiz servislerden reklam yayınlayıp gelir elde edilmesini eleştiren Tim Cook, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg‘in hedefi oldu.

Apple’ın CEO’suna fena gönderme yapan Facebook’un kurucusu Zuckerberg, Time Dergisi‘ne verdiği röpartajda adeta Apple ürünlerinin pahalı olmasını diline doladı. Mark röpartajında “Şayet Apple müşterilerinin menfaatini düşünen bir firma olsaydı, Sunduğu ürün ve hizmetlerin ücretini daha uygun bir seviyeye çekerdi” dedi.

Zira geçtiğimiz günlerde iCloud saldırıya uğramış, Apple CEO’u Tim Cook ise saldırı sonrasında müşterilerine son derece önem verdiklerini vurgulamıştı. Cook yaptığı açıklama da, “Ücretsiz olan uygulamalarda belki müşteri olmayabilirsiniz. Ancak ürün gözüyle bakılabilirsiniz.” diyerek Google ve Facebook gibi servislerinin büyük bölümünü ücretsiz sunan uygulama ve siteleri eleştirmişti.

Mark Zuckerberg, Apple'ı Fena Haşladı!
Mark Zuckerberg, Apple’ı Fena Haşladı!
Aslında Tim Cook’un yaptığı açıklamanın temelinde Google servislerini kastettiği belliydi. Ancak Facebook’unda benzer şekilde uygulamalarının tamamına yakınını ücretsiz sunup, reklamlardan çok büyük paralar kazanması, Mark Zuckerberg’inde bu konuda çıkış yapmasına neden oldu.

Apple’nin ise Mark Zuckerberg’e cevap verip vermeyeceği, şimdiden merak konusu.

Diğer Sosyal Medya Haberlerimiz İçin Tıklayınız Facebook “Beğenmedim” Butonuna Karşı!

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu