Sosyal Medya

Facebook “Beğenmedim” Butonuna Karşı

Reklam

Facebook’ta var olan beğeni butonu neredeyse her sosyal ağ kullanıcısı tarafından kullanılmış durumda. Beğeni yapabilmenin yanı sıra beğenmedikleri paylaşımlar üzerinde de söz sahibi olabilmek isteyen sosyal ağ kullanıcıları uzun zamandır beğenmedim butonunun Facebook üzerinde var olmasını talep ediyor. Fakat Facebook beğenmedim butonunun tamamen karşısında ve böyle bir uygulamanın söz konusu olamayacağını belirtiyor.

Facebook “Beğenmedim” Butonuna Karşı
Facebook “Beğenmedim” Butonuna Karşı
Beğenmedim butonunun Facebook kullanıcıları üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşünen Mark Zuckerberg beğenmedim butonu yerine insanların üzerinde olumsuz bir etki bırakmayacak çözüm alternatifleri aradıklarını dile getiriyor. Zuckerberg’e göre görüş bildirimi için beğenmedim butonu kullanmak yerine yorum bölümünü kullanmak daha avantajlı. Facebook üzerinde olumlu duyguların yer almasını dilediğini belirten Mark Zuckerberg’e göre beğenmedim butonu olumlu duyguları baltalayacak bir potansiyele sahip.

Facebook beğenmedim butonuna karşı çıksa da her zaman ısrarla insanların duygularına önem verdiklerini dile getiriyor. Bu yüzden beğenmedim butonuna alternatif olarak insanların duygularını daha iyi ifade edebileceği uygulamalar tasarlanacak. Mark Zuckerberg tarafından yapılan beğenmedim butonu açıklamasına göre Facebook için öncelik her zaman insan toplumunun iyiliği. Facebook’un insan duyguları söz konusu olduğu için karşı çıktığı beğenmedim butonuna alternatif olarak ne tasarlayacağını merakla bekliyoruz.

Diğer Sosyal Medya Haberlerimiz İçin Tıklayınız Facebook rekora doymuyor!

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu