Nasıl Yapılır?

Nazar Boncuğu Emojisi Geliyor!

Akıllı telefonlara eklenen tüm emojiler Unicode Consortium tarafından paylaşılıyor. Daha önce Unicode tarafından yapılan açıklamaya göre nazar boncuğu emojisinin kullanıma verileceği bilgisi paylaşılmıştı.

Unicode tarafından “Türkiye’de yaygın kullanılan bir simge. Geleneksel. Göz şeklinde olan bir simge olan nazar boncuğunun şeytana karşı koruyor. Genellikle mavi cam üzerine beyaz ve koyu mavi nokta konuluyor” açıklama yapılması Türk akıllı telefon kullanıcılarını heyecanlandırmış ve beklentiye sokmuştu.

Nazar Boncuğu Emoji Kullanıma Sunuluyor

Türk kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve birçok platformlarda uğruna kampanyalar yapılan nazar boncuğu emojisi Unicode tarafından kullanıma sunulması kesinleşti. En son yapılan açıklamada kullanıma sunulacak emojiler arasında beklediğimiz emoji de bulunuyor. 2018’ in ikinci yarısından itibaren nazar boncuğu emojisininden yer aldığı yeni 157 sembolü akıllı telefonlarımızda görmeye başlayacağız.

Nazar Boncuğu Emojisi

Unicode’ un yaptığı açıklamada yeni emojiler arasında kızıl saçlılar, kıvırcık saçlar, süper kahramanlar, sonsuzluk, kanguru ve nazar boncuğu gibi emojiler yer alıyor.

Her yıl Unicode tarafından yenilenen emoji listesinde 2018 yılı için kullanıma açılan yeni 157 emoji arasına giren nazar boncuğu Türk kullanıcılarını oldukça memnun etti. Bu yılki eklenen emojiler ile birlikte Unicode Consortium tarafından kullanıma sunulan emoji sayısı toplamda 2.823 oldu.

Yeni yayınlanan emojilere kullanıcılar akıllı telefon ya da tabletlerinin bulunduğu platforma göre güncelleme yaparak kavuşabileceği belirtiliyor.

AndroideGeL ekibi olarak “nazar boncuğu emojisi” kullanıma açıldığı an sizlerle paylaşacağız.

Peki siz başka hangi emojinin kullanıma sunulmasını istersiniz? İşte bu emoji tam Türk kullanıcılarına göre, bana göre diyebileceğiniz öneriniz var mı? Kültürümüze uygun emoji kullanmayı seviyor musunuz? Günlük yaşantınızda en sık kullandığınız emoji hangisi?

Aşağıdaki yorum bölümünden geri dönüşlerinizi bekliyoruz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

9 Yorum

 1. tt olduktan sonra istediğimizi yapabikiyormuşuz hani emoji noktalama felan yeni öğrendim bu nazar boncuğu emojisi hiç fena olmayacak

 2. Nereye bildireceksek bildirelim daha önce anket filan görmüştüm internette nazar boncuğu emoji gelsin diye halen gelmedi bana

 3. Ben halen kullanamıyorum kullanan var mı yoksa gelmedi mi daha bu nazar boncuğu? arkadaşlar cevap

 4. her mesajın arkasına emoji koyanlardan da gına geldi ama bu nazar boncuğu emoji heryerde kullanılır be aga

 5. Ben bi ara bu nazar boncuğu emojisini tvde görmüştü reklam yerleşimi gibi yapmışlardı lan dedim bizim klavyelere de gelse ne güzel olur, gelicekmiş demek 🙂
  Sevindim 🙂 haber için teşekkürler androidegel.com

 6. Emoji cidden çok kullanıyoruz ama bu Türkler için yapılan birşey sanırım bizden başka kimse kullanmaz ki nazar boncuğu 🙂
  Hele bi gelsin işte Androidi bu yüzden çok seviyorum hep gelişiyor…

 7. Ağlayan emoji yerine #nazar boncuğu emoji fıstık gibi olur bu arada güzel site ya yararlı bilgiler var teşekkürler andoridegel
  millet yorum atarken unutuyor arkadaş emek harcıyorlar bu yazılar için hakkını verin girip baktığınız sitelerin arkadaşlar!

 8. Nazar diye bir şey var yürekten katılıyorum ama ya kabullenip yeni doğmuş bebişlerin yüzlerine emoji koymadan foto paylaşın ya da hiç paylaşmayın. O suratta kocaman emoji nedir yani?
  Nazar boncuğu emoji gelirse olabilir ama 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu