Android
Trend

Telefonda Türk Bayrağı Emojisi Kopyalama Nasıl Yapılır?

Telefonda emojileri sık kullananlar Türk Bayrağı emojisini de arşivlerine eklemek için nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Telefonda Türk Bayrağı emojisi yapmak istiyorsanız bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Telefonda kullanabileceğiniz çeşitli emojiler arasında Türk Bayrağı da yer almaktadır. Ancak diğer emoji türlerine göre bu emojiyi bulmak biraz daha zor olduğundan pek fazla karşımıza çıkmaz.

Bu nedenle cihazlarında bayrak emojisi kullanmak isteyenlere özel olarak emojinin hem kullanımını hem de kopyalayabileceğiniz bir parçasına bu yazımızda yer verdik. İşte Türk Bayrağı emojisinin kullanımına ilişkin tüm detaylar.

Bayrak emojisine erişim sağlamak için bazı programlar var. Ancak emoji için program kullanmak telefonu yavaşlatacağından bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

İşte Emojilerin Gizli ve Bilinmeyen Anlamları

Bilgisayarınızda karakter eşlem menüsünü açtıktan sonra yazı tipini “MS Gothic” olarak belirliyorsunuz. Yazı tipini değiştirmediğinizde Türk Bayrağı ifadesi karşınıza çıkmayacaktır.

Yazı tipini ayarladıktan sonra Gelişmiş Görünüm butonunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Böylece biraz önce görünmeyen karakter kümesi, grupla ve aranan kısmı aktif hale gelmiş olacaktır.

Karakter kümesinde Unicode seçeneğini aktif hale getiriyorsunuz. Ardından grupla kısmında tümü seçeneğini belirliyorsunuz. Son olarak aranan kısmına ay yıldız yazdığınızda Türk Bayrağının karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Bilgisayarınızda bulmuş olduğunuz Türk Bayrağını telefonda kullandığınız Google Drive hesabına yapıştırmanız, sonsuz kullanım için yeterli olacaktır. Böylece telefondan Drive hesabınıza girerek istediğiniz her an bayrağı kopyalayabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız işlemlerle uğraşmak istemeyenler içinse farklı bir kolaylık daha sunmuş bulunmaktayız.

Bu yazıyı okutuktan hemen sonra emojiyi kullanmak istiyorsanız aşağıya bırakmış olduğumuz Türk Bayrağı emojisini kopyalamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir

En Ucuz Android Telefon Modelleri Fiyatları 2020

Nasıl yapıldığını bilmediğiniz tüm emoji türleri hakkında bize yazarak cevabını öğrenebilirsiniz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu