Mobil

Oppo Find 9 ve 63 MP Kalitesinde Fotoğraf

Kısa bir zaman diliminde akıllı telefon piyasasında tanıtılması beklenen Oppo Find 9 modeli ile artık 63 MP kalitesine sahip fotoğraflar çekebileceğiz.

Firma, bir önceki modelinde (Find 8) 50 MP değerine çıkmayı başarmış ve teknoloji tutkunlarına yeni deneyimler kazandırmıştı. Bu modelinde ise 62 – 63 MP sınırlarını zorlayacak görünüyor.

Bu dikkate değer özellikte bir telefona sahip olmamızın en büyük avantajı şüphesiz yanımızda artık bir fotoğraf makinası taşımamıza gerek kalmayacak olması.

Oppo Find 9 Ekran Kalitesinde Artış
Find 7 modelinde kullanılan 2560*1440 px’lik 2K Ekran Yapısının yakın zamanda çıkması beklenen 5.5 inçlik Oppo Find 9 modelinde de kullanılacak.

Üründe 600 ppi gibi bir değere çıkılması neticesinde hem 2K hem de PPI değerleri ile oldukça başarılı deneyimin kullanıcıya sunulması amaçlanıyor.

Oppo firmasının yeni çıkaracağı Find 9 modelinde ise işlemci olarak SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik 2.5 – 3.0 Ghz arasındakullanılması bekleniyor, bunun yanında 4 GB Ram kullanımı ile Oppo Find 9 kullanıcılara gerçek performans sağlayacak.

Oppo Find 9

Oppo Find 9 Türkiye’de Satılacak mı?
Henüz bu konuda kesinleşmiş bir gelişme yok. Önceki modellerin ülkemizde satılmadığını düşünürsek Oppo Find 9 modelinin de Türkiye Pazarında satışı şimdilik zor görünüyor.

Fakat 2015 yılında Çinli Üreticilerin Türkiye Pazarına giriş yapacağı gerçeği ile yola çıkacak olursak Oppo Find 9 modelinin de gelme ihtimalini göz ardı etmemiş oluruz.

Oppo Find 9 Kamera
Oppo Find Kamera

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu