Nasıl Yapılır?

Rootsuz Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Play Store geniş bir uygulama ağına sahip olsa da bazı uygulamaların Türkiye için kullanıma sunulmadığını görüyoruz. Rootsuz Google Play ülke değiştirme konusunda bir çok soru ile karşılaştık.

Bu durumda içerik kısıtlamasını aşmak için Google Play ülke değiştirme işlemine gereksinim duyulabiliyor.

Google Play ülke değiştirme için Rootlu ve rootsuz olmak üzere farklı yöntemler mevcut. Ancak root işlemi telefonu garanti kapsamından çıkardığı için ve ileri düzey kullanım becerisi  gerektirdiğinden tavsiye etmiyoruz.

 Rootsuz Google Play ülke değiştirme nasıl yapılır?

Ücretsiz herhangi bir VPN uygulaması indirerek (VPN servisi için izin isteklerini onaylamayı unutmadan) Rootsuz Play ülke değiştirme işlemine başlayabilirsiniz.

Ardından içeriğin hangi ülkelerde kullanıma açık olduğuna dikkat ederek VPN üzerinde ülke seçimi yapınız.

VPN uygulamasını indirip, ilgili ülkeyi seçtikten sonra Android cihazınıza Google hesabı ekleme menüsüne girerek yeni bir hesap oluşturun. Eskiden oluşturmuş olduğunuz bir hesapla giriş yapmayı tercih ettiğinizde Google Play ülke değiştirme işlemi sağlıklı şekilde sonuçlanmayacaktır.

İlgili ülkenin Google hesabı oluşturulduktan sonra daha önce indirme seçeneği aktif olmayan uygulamaların artık kullanılabilir olduğunu göreceksiniz.

Konu hakkında yorumlarınızı gönderin, yapamayan takipçilerimizi bilgilendirelim.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu