Samsung

Samsung Akıllı Telefonların Dinlenebildiği Ortaya Çıktı

Samsung, zaman zaman akıllı cihazlarında bulunan güvenlik açıklarıyla birlikte gündeme gelebiliyor. Daha öncelerde de Google bir haber göndererek Samsung firmasına S6 Edge modelinde yaklaşık olarak 11 tane güvenlik açığı yer aldığını söylemişti. Şimdiyse bu şirketin akıllı telefonlarının oldukça kolay bir şekilde dış kaynaklar tarafından dinlenebildiği ortaya çıktı.

Nico Golde ve Daneiel Komaromy adlı güvenlik alanında uzman iki güvenlik araştırıcısı kötü amaçlar doğrultusunda hazırlanan bazı baz istasyonları aracılığıyla son çıkan Galaxy serilerine ait Samsung telefonlarındaki telefon görüşmelerinin dinlenebildiğini söylediler. Kendileri tarafından oluşturulan baz istasyonuna cihaz otomatik olarak bağlanıyor ve kolaylıkla dinlenebiliyormuş. Bu açığa sebep olan faktör ise akıllı cihazların işlemcilerinde yer alan Shannon LTE isimli modem.

Samsung’ların Dinlenebildiği Ortaya Çıktı

Bu sorunun nasıl düzeltilebileceği hakkında Samsung’dan herhangi bir açıklama gelmedi. Problemin donanım kaynaklı olması sebebiyle çözümü gerçekten de zor. Acaba yalnızca bir güncelleme aracılığıyla çözümlenebilecek mi? Zamanla gelişmeleri aktaracağız…

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu