Samsung

Samsung Galaxy S7 Üretildi, Test Ediliyor İddiaları

Reklam

Artık her ay karşımıza yeni bir Samsung akıllı telefon modeli çıkmasına alışmış bulunmaktayız. Fakat hiçbirisi Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy serisinin yerini tutmuyor. Örneğin; Samsung’u favorisi olarak gören akıllı telefon kullanıcıları orta ölçekli fiyatlarda telefon almak istedikleri zaman A5 modeli yerine Galaxy S5’i tercih edebiliyor.

S6’nın piyasaya sürüldüğü ilk haftalarda bile Samsung Galaxy S7 ile ilgili ortaya bazı söylentiler atılmaya başlamıştı. Şimdiyse bazı teknoloji haber kaynaklarına göre Galaxy 7’nin üretimi tamamlandı, hatta testlere tabi tutuluyor.

Samsung’un seri üretici bir firma olduğunu elbette biliyoruz. Fakat bu haberle birlikte Samsung’un seri üretme alışkanlığı iyice tescillenmiş oluyor. Daha önce ortaya atılan söylentilere göre Galaxy S7 2016’nın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek ve akıllı telefon kullanıcılarıyla buluşacaktı. Fakat bu habere bakacak olursak Samsung’un amiral gemisini daha erken bir tarihte piyasaya süreceği anlaşılıyor.

Samsung Galaxy S7 Üretildi, Test Ediliyor İddiaları

Telefon test aşamaları ortalama olarak 15 gün kadar sürebiliyor. Bu durumda Samsung Galaxy S7 modelini yılbaşından sonra piyasaya sürecek olsa bile telefonun tamamen tamamlanması bu tarihten 1 ay önce olacak.

Galaxy S7 bekleyenleri en çok heyecanlandıran durum telefonda Snapdragon 820 işlemci kullanılacak olması. Galaxy S7 iki farklı modelle piyasaya sürülecek. Bir modelde Exynos 8890 işlemci bulunurken bir diğerinde Snapdragon 820 işlemci yer alacak. Her iki modelde de 20 MP ön kamera bulunması bekleniyor. Bu durumda Samsung’un “selfie” meraklılarını önemsediğini ve onların dikkatini çekmeye çalıştığını düşünüyoruz.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu