Samsung

Samsung Galaxy S8, Çift Arka Kameraya ve Kaliteli Bir Ekrana Sahip Olacak

Çin kaynaklı gelen bu haberlere göre Samsung firması, Galaxy S8 modelinin kamera ve ekran özelliklerine ilişkin net bir karar vermiş durumda gözüküyor. Tabii bu iddialar doğruysa… Ortaya atılan bu iddialara göre Samsung Motors tarafından üretilen çift kamera modülü telefonun arka tarafında yer alacak. Ancak telefonla ilgili en çok dikkat çeken unsur çift kamera özelliği değil, ekranıyla ilgili.

Samsung Galaxy S8, Çift Arka Kamera

Galaxy S8 Ekranı Nasıl Olacak?

Samsung önümüzdeki yıl amiral gemisi olacak Galaxy S8’i 4K ekran çözünürlüğünde müşteriye sunacak. Sanal gerçekliğin daha popüler hale gelmesiyle birlikte tercih edilmekte olan 4K ekran çözünürlüğü pil kullanımını aşırı ölçüde artırdığı için telefonda en azından 4000-5000mAh bataryayla karşı karşıya kalabiliriz.

Galaxy S8 İşlemcisi Hangi Snapdragon Olacak?

Samsung Galaxy S8’de kullanılacak olan işlemci modelinin Snapdragon 830 olması bekleniyor. 10nm FinFET üretim sürecinden geçirilmiş olan bu işlemci modeli telefona daha fazla güç sağlarken, daha az enerji kullanacak. Böylece 4K ekran teknolojisinden dolayı sürekli şarj etme sıkıntısı oluşmayacak. Galaxy S8’in olası 4K çözünürlüklü ekranı dikkate alındığında, işlemcinin üretim mimarisi pil tarafında kayda değer bir verimlilik sağlayacaktır. Snapdragon 820 kriter testlerinden elde ettiği performansla rakipleri karşısında başarılı sonuçlar elde ettiğini söyleyebiliriz. Benzer başarıyı Snadpragon 830 ile yakalaması muhtemel görünüyor.

Telefonun tanıtım tarihine daha uzun bir zaman olduğu için hakkında pek fazla şey bilmiyoruz. Ancak elimize ulaşan ender bilgilerden bir tanesi de telefonun IP68 su geçirmezlik sertifikasıyla ilgili. Henüz bu durum resmi olarak netlik kazanmadı ancak, büyük ihtimal telefon IP68 su geçirmez sertifikasıyla birlikte kutusundan çıkacak.

Nadir

Akıllı telefon konularına oldukça ilgili olan yazarımız, AndroideGeL Teknoloji Haber sitesi için yazıyor...

Bir Yorum

  1. Samsung Galaxy S8 çift kamerası değil de ciddi anlamda sağlam bir ekran la gelebilir bu konuda çok fazla duyum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu