Samsung

Samsung: Yeni Galaxy C Serisi Geliyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy serilerine yeni bir ekleme yapacak. Yeni serinin adı Galaxy C olarak nitelendirilecek. Bu yeni Galaxy C serisi akıllı telefonlar, orta segment seviyesinde konumlandırılacak. Fiyat etiketleri de orta seviye segmentine uygun bir politika izlenecek. Uzun zamandır Samsung firmasının C serisi sunacağına dair bir çok haber geliyordu. SM-C5000 model numaralı cihazın Geekbench’ de orta çıktı. Samsung’ un yeni cihazı Galaxy C’ nin işletim sistemi Android 6.0 Marshmallow olacak. Duyumlara göre yeni Galaxy C, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 617 işlemci ile birlikte 4 GB ram yer alacak.

Yeni Samsung Galaxy C’de 5.2 inç genişliğinde Full HD çözünürlükte Süper Amoled ekran yer alacak.

Samsung’un yeni Galaxy C serisini orta sınıf olarak A, E ve J serilerinin arasında sunacağı ve fiyatlarının da bu serlere yakın olacağı tahmin ediliyor. Şimdilik tek cihaz olan SM-C5000 olarak gelecek olan Galaxy C’ nin ilerleyen zamanlarda C serisi olarak yeni cihazlara kavuşacağı tahmin ediliyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir Yorum

  1. Samsung demekki Active den sonra yeni ataklar peşinde. Piyasada çok android telefon oldu nasıl rekabet edecekler garip. C serisi b serisi ne bu Samsung?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu