Sosyal Medya

Siyah Şapkalı Korsanların Hedefinde Şimdi de Linkedin Var!

Reklam

Bilgisayar korsanlarının kötü niyetli olanlarına “Siyah şapkalı korsanlar” denildiğini hepimiz biliriz. Kötü amaca sahip olan bu korsanların son olarak, sosyal ağ Linkedin’i kancasına takmaya çalıştığı ortaya çıktı. İnsanların bilgilerini ele geçirmek için, LinkedIn tarafından atılmış gibi gösterilen maillerde, çeşitli linkler yayınlayarak hackerler, bu linklere tıklayanların hesaplarını ele geçirmeye başladı. İnternet Security şirketlerinden birisi olan Symantec, korsanların bu girişimlerinin boşa çıkmasını sağladı.
Korsanlar sahte maillerle link yayınlamalarının yanı sıra, kişilerden kimlik bilgilerini güncellemeleri gerektiğini yazıyor ve mail ekinde gönderdikleri dosyayı indirmelerini istiyor. Böylelikle ekte gönderdikleri forma girilen tüm kişisel veriler, korsanların ellerine geçmiş oluyor.

Siyah Şapkalı Korsanların Hedefinde Şimdi de LinkedIn Var!
Siyah Şapkalı Korsanların Hedefinde Şimdi de LinkedIn Var!
Dünya çapında 300 milyonun üzerinde üyesi bulunan Linkedin’in üyelerinin büyük bir kısmı bu maillere bilinçlice yaklaşsa da, maalesef büyük bir kısmı da bu tarz maillerin korsanlar tarafından gönderileceğini düşünemeyip korsanların kurbanı oluyor.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam
Başa dön tuşu