Teknoloji

STEPHEN HAWKİNG DE FACEBOOK’A KATILDI

Dünyada hayatını sürdüren en akıllı insanlarından birisi olarak gösterilen Stephen Hawking de nihayetinde bir Facebook sayfasına sahip oluyor.
İngiliz fizikçi, evrenbilimci, astronom, teorisyen ve yazar Stephen Hawking çoğumuzun bildiği benzeri motor nöron rahatsızlığı sebebinden tekerlekli sandalyeye ilişkili hayatını sürdürmek zorunda. Ancak bu ” minik ” zorla başarıyla başa çıkan Hawking, Intel in de sayesinde tekerlekli sandalyesindeki özel PC sayesinden insanlarla kontakt kurabiliyor. Hawking son olarak de Facebook a hamle attı ve fikirlerini dünyanın en kocaman sosyal ağında takipçileriyle paylaşıyor.

Stephen Hawking in Facebook taki önce gönderisi de bizzat ihtisas alanıyla alakalı oluyor elbette . Gönderdiği önce iletide Hawking ” Evrenin neden var olduğunu hep merak ettim. Uzay ve zaman sonsuza kadar gizemini koruyabilir, fakat bu beni yolumdan döndürmedi. Birbirimizle ilişkimiz sonsuz defa büyüdü ve bu yolculuğumu ben de sizlerle paylaşmak istiyorum. Merak edin, biliyorum ki ben hep merak edeceğim. Facebook sayfama hoş geldiniz” yazan Hawking kısa zamanda 1 .5 milyon takipçiye yaklaştı.

A. Özgün Okay

Teknoloji konularına hakim olan yazar, Android işletim sistemine de ayrı bir ilgi duyar. AndroideGeL.com sitemizin kurucusu olup, en güncel haberleri paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu