Nasıl Yapılır?Sosyal Medya

Web WhatsApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, uygulamanın kullanılabilir alanını genişletme hedefiyle “whatsapp web masaüstü” uygulamasını kullanıcılarına geçtiğimiz yıl kullanıma sunmuştu. Farklı nedenlerden telefonda fazla vakit geçirme fırsatı bulamayan kullanıcıları sevindiren bu özellik kolay kullanım özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Peki, Web WhatsApp nedir? Nasıl kullanılır? WhatsApp web masaüstü programını indirmek isteyenler için tüm detaylar…

Web WhatsApp Nedir?

WhatsApp programı kapsamlı özellikleriyle birlikte sizleri kendisine çekiyor ancak iş vb. nedenlerden telefon kullanmaya vakit bulamıyorsanız bu uygulamanın web sürümünü öneriyoruz.

Zamandan tasarruf etmek isteyenler için kayda değer bir uygulama olan WhatsApp Web sürümünü kullanmanın en büyük avantajı mesajların telefonlara göre daha hızlı gönderilmesidir.

Telefon uygulaması üzerinden yoğun ölçekli müzik, video, belge vb. dosya aktarımı telefonun kasmasına neden olurken, aynı sıkıntılar bilgisayara web whatsapp indirenlerin karşısına çıkmayacak ve kasma, donma vb. türde sorunlar yaşanmayacaktır.

Web WhatsApp Chrome’da Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web uygulamasını en kullanışlı hale getiren özelliği herhangi bir dosya indirme zorunluluğuyla karşılaşmadan yalnızca QR kodu okutularak saniyeler içerisinde Chrome’a yüklenmesidir.

Web WhatsApp Chroma’da nasıl kullanılır merak ediyorsanız öncelikle tarayıcının adres çubuğundan web.whatsapp.com sitesine girin.

Ardından telefonunuzdan WhatsApp Web menüsüne tıklayın ve telefon kameranızla QR kodunu okutun. Ardından Chrome’a WhatsApp full yüklenmiş olduğunu görecek ve ekstra bir işlemle daha uğraşmaya gerek kalmadığını fark edeceksiniz.

WhatsApp Web Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web bilgisayarda kullanma için herhangi bir web tarayıcısının açılması yeterlidir. Web WhatsApp indirdikten sonra kolay kullanım ara yüzlü bir sohbet penceresi karşımıza çıkar.

Bu pencere geniş ve basit tasarlandığından WhatsApp web bilgisayarda nasıl kullanılır şeklinde telaşa kapılmaya gerek kalmaz. Kişilere ileti, medya dosyaları ve belge gönderme gibi tüm işlemler yalnızca bir pencere üzerinden gerçekleştirilir.

WhatsApp Web Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

WhatsApp web uygulamasının kullanımında mobil verinin devre dışı bırakılması gerekmektedir. Uygulama bilgisayar üzerinden kullanılıyor olsa da mobil veriyi tüketecektir.

Yabancı bir bilgisayarda WhatsApp web indirdikten sonra dikkat edilmeyen en önemli husus iş bittiğinde oturumun hala açık bırakılması ve mesajlardan alınan özel dosyaların silinmemesidir. Üçüncü şahısların özel verilerinize erişmesine engel olmak için WhatsApp Web oturumu kapatılmalı ve kişisel dosyalarınız yabancı bilgisayardan silinmelidir.

Bu bilgisayara indirmiş olduğunuz dosyaları silmek, mesajlaşma ara yüzündeki dosyaların kaybolmasına neden olmayacaktır.

WhatsApp web kullanımında düşük miktarda da olsa telefonun şarjı tükenmektedir. Bu bakımdan okula, işe vb. yerlere gitmeden önce uygulamanın web sürümünü kullanıyorsanız telefonunuzu şarjda bırakmayı unutmayın.

WhatsApp hepimizin kullandığı mesajlaşma aracı. Peki sizler WhatsApp’ ı bilgisayarınızdan kullanıyor musunuz? Web WhatsApp hakkında tüm deneyimlerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilir, bildiğiniz püf noktalarını yada dezavantajları AndroideGeL.com okuyucularıyla paylaşabilirsiniz.

Elif

Teknoloji konularına oldukça ilgili olan yazar, güncel haberleri AndroideGeL için araştırıyor ve paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu